| anonim_4396 a întrebat:

daca am luat escapelle dupa 2 ore de la actu sexual am ramas insarcinata?
Pe 13 mai am facut sex si baiatu a scapat f putin. AM luat escapelle asa cum mia prescris farmacista.Este posibil sa fi ramas insarcinata? Reactii adverse, negative nu am avut...Deci reactii adverse nu am avut deloc! Mentionez ca nu am ciclu regulat! ce imi sugerati sa fac:-s? va multumesc!
Si daca sa imi fac test de sarcina... la cat timp?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu,nu ai ramas insarcinata, acesta este rolul pilulei de a doua zi.Calmeaza-te,te rog mult si citeste putin si materialul asta:
http://www.interferente.ro/......genta.html
Oricum,cele mai multe deja le stii de pe prospectul lui escapelle.Cu testul de sarcina mai asteapta.O sa iti vina ciclul, fii sigura.
Sa ai grija de tine.

| Ćřęøےίиąą a răspuns:

Fa-ti un test de sarcina daca ati iese prima data negativ
peste o luna mai fa`ti un test si daca ati iese negativ
nu esti insarcinata. Dar ce`l mai bine vorbeste cu un ginecolog ca sa fii sigur! bafta:*

| Ćřęøےίиąą a răspuns:

Sigura* scuze :*

| AndSim a răspuns:

Pastila am luat`o ieri. dupa 2 ore de la contact. Dar, dupa ce am luat pastila, vreau sa stiu cam cand pot incepe din nou sa fac sex ( de data asta protejat straight face )