| Marbella188 a întrebat:

Daca de exemplu, astăzi am contacte sexuale neprotejate, iar seara îmi vine ciclul, mai e posibilă o sarcina? Sau spermatozoizii mai rămân acolo până după ciclu? E posibil sa ramai și să nu-ți mai vina din luna cealaltă?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In ultimele 9-10 zile situate inainte de menstruatie, NU poti sa ramane insarcinata nici daca ti-ai dori cu intreaga ta ardoare. Formarea sarcinii in aceasta perioada este 100% IMPOSIBILA si ramane imposibila si in primele 2 zile ale menstruatiei care urmeaza sa se produca. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata nu poți rămâne gravida.

| Andrei258 a răspuns:

Spermatozoizi mor dupa 24 / 48 de ore daca nu fecundeaza ovulul. Da, este foarte posibil sa nu va mai vina luna urmatoare pentru ca la 14 zile dupa menstruatie este perioada fertila

| aDEeLAa a răspuns:

E posibil orice. Sunt cazuri in care femeilor gravide le-a venit ciclul... Daca nu si-a dat drumul in tine, nu sunt sanse sa fii gravida.