| Marbella188 a întrebat:

Buna,daca de exemplu, trebuia sa am ovulatia in 9 dar nu cred ca mi-a venit atunci, ci in 12-13 pentru ca doar in data aia am avut acel mucus. Azi trebuia sa-mi vina menstruatia, dar inca nu mi-a venit, e posibil sa fiu gravida? Sau o sa-mi intarzie?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai avut si sex in perioada fertila, atunci este posibil sa fii insarcinata.
Oricum, te sfatuiesc sa faci un test de sarcina DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.

| Marbella188 explică (pentru Violleta2022):

Nu am avut, doar un petting in a 4a zi din menstruatia anterioara

| Violleta2022 a răspuns (pentru Marbella188):

De la petting NU ramai insarcinata!

Citeste despre sex si reproducere, ca sa intelegi procesul, ca nu poti ramane insarcinata fara sex cu penetrare vaginala.

| Marbella188 explică:

P.s nu am avut contacte sexuale, doar un petting in a 4-a zi din menstruatia anterioara!