| popalexandra1234 a întrebat:

Daca eu ma simt foarte atrasa fizic de cineva, inseamna ca si el e atras de mine ( nu neaparat la fel de puternic ) dar totusi atras, cat de putin? Pentru ca ma gandeam la atractia de la fizica : 2 corpuri de masa m1 si m2 se atrag si bla bla bla. Deci daca m1 e atras de m2 si m2 e atras de m1. m1 sunt eu si m2 e EL. Doar atractie, nu iubire. Si daca stiti, sau puteti sa imi da-ti un link, cum arata, de obicei, cei care se atrag... nu prea stiu cum sa explic. Adica un barbat brunet cu ochii caprui e atras mai mult de o bruneta cu ochii caprui sau de o blonda. vazusem o chestie de genul mai demult. dar parca era cu zodii.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tu esti atras de x, nu inseamna ca si x este atras de tine. Poate nici nu stie de existenta ta, ca sa spun asa.
Nu e nicio regula, cand vine vorba de dragoste.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu link-ul. Nu stiu niciun filmulet de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi nu suntem obiecte. Suntem ființe. La atracție dintre două ființe, fizica nu-și are locul.

| digital7shady a răspuns:

Nu, e logica de gradinita. Atractia tine de miros, din care creierul isi da seama la ce boli e "protejata" persoana respectiva. Suntem "programati" sa supravietuim, deci produsul reproducerii TREBUIE sa "iasa" cat mai "bun". Asa ca, daca persoana respectiva este "protejat" mai bine(anticorpi, nu are rost sa iti explic) fata de niste boli la care tu nu esti, veti simti atractie. Cu cat mai multe sunt diferentele la anticorpi, cu atat mai atrasi va simtiti unul de altul. Asta e "chimia" adevarata. laughing Si nu tine numai de asta, dar asta e principalul factor. Ai National Geographic, de ce nu te uiti?

| corhaz a răspuns:

Nu e obligatoriu sa fie atras. daca ar fi asa eu cand vad o bomba sexy pe strada is atras de ea si ea habar nu are de existenta mea. deci daca te atrage cineva vezi daca si el te atrage pe tine altfel e fara rost

| popalexandra1234 explică (pentru corhaz):

Da dar tu esti atras de corpul ei, are fund si sani mari si picioare de gazela. Tie iti place strict corpul ei. Eu nu sunt atrasa doar de corpul lui... e mai mult. Simt ca il stiu de o viata. Iubesc vocea lui, gesturile, privierea. Sunt atrasa de el cu totul, corp si suflet. E diferit de ceea ce ai scris tu.