| Anonimul366363 a întrebat:

Buna, dacă întrețin relații sexuale cu prietena mea, protejat desigur și când îmi vine sa ma termin o scot, la fel si prezervativul, pot sa folosesc tot același prezervativ? Și sunt șanse sa rămână însărcinată dacă face pentru prima data sex? Desigur protejat si fără sa ma termin in ea.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar in cazul in care prezervativul montat pe penis este unul corespunzator ca si marime, numai in acel caz acesta va sta perfect fixat si nemiscat pe intreaga durata a sexului. In acest caz ejacularea spermei se poate face fara teama sau retinere IN prezervativ fara a fi intrerupt sexul, astfel ca penetrarea poate fi continuata pana in momentul in care incepe sa se manifeste fenomenul de scadere/pierdere a erectiei. Prezervativul este de unica folosinta si din acest motiv la terminarea sexului se scoate de pe penis, se inoada la gura si doar pe urma se arunca la cosul de gunoi. In cazul in care prezervativul este folosit corect, conform instructiunilor acesta intotdeauna va ramane intreg/intact la terminarea sexului si asigura o protectie care se apreciaza ca fiind practic 100% sigura. Daca nu ajunge sperma in vagin indiferent la al catelea contact sexual este fata/femeia este practic imposibil ca aceasta sa ramana insarcinata. Sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Dupa fiecare act sexual se schimba prezervativul si se continua cu unul nou. Daca actele sexuale sunt protejate, nu este posibil sa apara vreo sarcina

| HazelEyes77 a răspuns:

La fiecare act sexual foloseste alt prezervativ. Sunt sanse sa ramana gravida chiar daca e prima data daca nu va protejati. Cu prezervativ nici o sansa de asa ceva.

| mihaela86 a răspuns:

Nu,trebuie sa scoti prezervativul, deoarece sperma din prezervativ poate sa se duca in vagin si sa ramana insarcinata. Ar fi bine sa schimbi prezervativul