| anonim_4396 a întrebat:

Daca iubitul mi-a atins vaginul cu penisul si era sa isi bage penisul in mine fara prezervativ si nu cred ca avea lichid de ala care contine spermasteroizi pot ramane? Sunt speriata si nu stiu ce sa fac.
Ajutati-ma va rog.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Andrei200202 a răspuns:

Daca si-ar fi introdus penisul ai fi simțit cred eu, mai ales dacă ești si virgina.
Și chiar dacă și l-ar fi introdus nu cred că ar fi avut timp să și ejaculeze dacă spui că l-ai oprit imediat, oricum ți-ai fi dat și tu seama.
Nu ai de ce sa spui ca nu e ok ce făceați, dar după cum ti-am mai zis dacă se mai ajunge în situația asta să aveți pregătire prezervative ca să nu luați vreo boală sau să ai o sarcină nedorită.
E normal să faceți sex, doar să fiți pregătiți din timp, vorbește și cu el să aibă pregătite prezervative dacă tot vrea să faceți. Nu te mai chinui cu gânduri că nu are rost, dacă spui că asta e tot ce s-a intamplat după parerea mea trebuie să stai fara griji, nu ai rămas.

14 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce avea? Steroizi? Dar desteaptă esti ca oaia.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce varsta ai?

| corbulalbrosu a răspuns:

Esti speriata si nici nu stii ce ar trebui sa faci, fiindca iti lipseste informatia corecta privind procesul de procreere. Te sfatuiesc sa citesti cu atentie explicatiile prezentate in raspunsul urmator :
Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii/sa afli ca sarcina NU se poate forma ORICAND, ORICUM, DIN ORICE, sau ca sarcina sa se formeze practic chiar si DIN NEANT... DIN NIMIC laughing asa cum cred foarte multi tineri printre care te afli si tu in acest moment. Fiecare fata sau femeie dar si baiat sau barbat indiferent de varsta lor, care au ajuns sa fie in momentul in care sunt pe punctul de a-si incepe viata sexuala, ar trebui sa fie informati precis, pentru a sti/cunoaste foarte exact intregul proces si mecanism prin care ia nastere/se formeaza/producere sarcina. De asemenea ar fi fost bine ca inainte de a accepta sa intretineti acest prim contact sexual, sa fi trebuit sa fiti deja bine informati, pentru a stii ca sarcina poate sa se formeze NUMAI/DACA in mod OBLIGATORIU exista si/sau sunt intrunite cele 2 conditii, cu precizarea ca acele 2 conditii minim NECESARE si OBLIGATORII trebuie sa se produca in acelasi timp, simultan si anume :
1-) In primul rand trebuie cunoscut, stiut faptul ca femeia poate sa ramana insarcinata NUMAI/DOAR daca sexul este intretinut in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, adica sexul are loc in 1-a sau in toate cele 4-5 zile situate inaintea zilei de ovulatie, sau fix in ziua ovulatiei atunci cand apare OVULUL VIABIL in uter. Numai/doar in acel caz si acel moment se poate produce fecundarea ovulului de catre un spermatozoid care poate sa provina NUMAI din sperma si NU si din lichidul preejeculator.
2-) Sarcina poate lua nastere NUMAI daca sperma ajunge in mod obligatoriu si sigur IN VAGIN (indiferent de cantitate) in una dintre cele 4-5 zile considerate a fi in perioada fertila. Fiindca nu ai prezentat informatiile strict necesare cum ar fi; data la care a inceput ultima menstruatie, data intretinerii sexului si tipul ciclului menstrual, adica daca este REGULAT sau NEREGULAT, intr-o astfel de situatie formularea unui raspuns cert si catusi de cat si precis si corect, din pacate NU se poate oferi in acest moment. Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Si era sa isi bage" laughing, si noroc ca ai scapat, sau cum? laughing

Oricum, nu, nu ar trebui sa iti faci griji, nu sunt sanse sa ramai insarcinata. Stai linistita!

| Adelina122 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Mulrumesclaughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru Adelina122):

Cu drag!

| cristimihailov a răspuns:

Pune naiba mana pe o carte si citeste un pic despre reproducere.

Ce s-a intamplat la scoala?
A murit biologia?

Răspuns utilizator avertizat
| Andrei200202 a răspuns:

Nu rămâi doar pentru atâta, stai linistită.

| Adelina122 a răspuns (pentru Andrei200202):

Uai multumesc! dar nu stiu daca si a bagat o..adica nu am simtit o ca l-am oprit imediat dupa asta ca m-am gandit ca nu i ok ce fac.

| Andrei200202 a răspuns (pentru Adelina122):

Daca si-ar fi introdus penisul ai fi simțit cred eu, mai ales dacă ești si virgina.
Și chiar dacă și l-ar fi introdus nu cred că ar fi avut timp să și ejaculeze dacă spui că l-ai oprit imediat, oricum ți-ai fi dat și tu seama.
Nu ai de ce sa spui ca nu e ok ce făceați, dar după cum ti-am mai zis dacă se mai ajunge în situația asta să aveți pregătire prezervative ca să nu luați vreo boală sau să ai o sarcină nedorită.
E normal să faceți sex, doar să fiți pregătiți din timp, vorbește și cu el să aibă pregătite prezervative dacă tot vrea să faceți. Nu te mai chinui cu gânduri că nu are rost, dacă spui că asta e tot ce s-a intamplat după parerea mea trebuie să stai fara griji, nu ai rămas.

| Ely1234567 a răspuns:

Nu rămâi stai liniștită însărcinată. Dacă doar te-a atins

| AnnabellaBB a răspuns:

Acel moment când faci sex, dar nici nu știi ce lichid iasă din oenis6. Vai s amar. SPERMATOZOIZI, CE DRAC DE STEROIZI