| carmina34690643 a întrebat:

Daca ma culc cu in amic e posibil sa se indragosteasca? Chair nu vreau sa se indragosteasca fiindca nu imi doresc o relatie cu el, doar sex. El mi-a propus sa facem sex, numai ca fata de mine, pentru el ar fii prima data. Ce ziceti?

6 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Desi de regula oamenii ajung in pat cand au deja niste sentimente, altii o pot face si la modul "sportiv", de a-si descarca energiile si a se linsiti hormonal, din amicitie fara obligatii si implicatii - "***-buddy", a mai invata niste pozitii, etc. Si mai sunt multe altele. Unii se indragostesc dupa ce au facut sex si le-a placut, altii se despart dupa sex ca a fost nasol, nimeni nu iti pate spune cum va fi dupa, e efectiv o loterie, la care ai ambele sanse - sa fie rau sau bine! Sau, si ceva nuante intre.

| Narcis2007 a răspuns:

Iti vrea doar personalitatea, sex-ul e doar un pretextwinking

| RAY a răspuns:

Daca asa ar fi ar insemna ca simtim dragoste fata de toate fetele cu care facem sex, va insemna ceva dar nu e iubire

| mihai69 a răspuns:

Nu zic nimic. Sunteți mici și vă jucați cu focul. Cât timp e bine, vă place, dar dacă apar complicații nu prea știți să ieșiți din ele.
Mai bine stai și analizează atent situația, ce posibilități ai să ieși din relație dacă o ia într-o direcție nedorită de tine și pe urmă treceți la acțiune.

| Eduard196 a răspuns:

Iti dai seama in ce depresie o sa cada cel pe care o sa il gasesti sa fie al tau cand o sa afle ce ai facut tu cu viata ta? Adica sa cauti sex! As vrea sa te gandesti la asta

Răspuns utilizator avertizat