| AlexisSnss a întrebat:

Buna!
Am cunoscut un baiat acum un an si ne intalneam foarte des. Am facut asta un timp pana sa ma culc cu el, deci nu a fost din prima. Acum avem o relație de prieteni cu beneficii însă este foarte diferit pentru ca facem toate chestiile de cuplu, ne ținem de mana, îmbrățișat etc, însă eu m-am îndrăgostit de el, dar el nu. Cum as putea sa il fac sa se îndrăgostească de mine? Credeti ca e prea tarziu dupa un an?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Dupa descrierea ta,eu zic ca e clar indragostit de tine, dar nu stie cum sa-ti spuna.
Daca o sa-i spui, vei afla si sentimentele lui, pentru ca daca raspunsul e negativ, nu ai cum sa-l faci sa te iubeasca.

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Înțelegeți odată ca dragostea asta nu vine cum și când vreți voi și ca nu puteți face ceva sa se îndrăgostească cineva de voi. Ori simte, ori nu simte. Atât.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu este tarziu niciodata. Se zice ca speranta NICIODATA... NU moare. Bafta!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Stie de sentimentele tale?

| AlexisSnss explică (pentru MademoiselleCosmina):

Nu, si nu cred ca ii voi spune. A zis odată ca nu s-ar intalni cu cineva care este îndrăgostit de el daca el nu simte la fel, pentru ca doar o va răni.

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru AlexisSnss):

Dupa descrierea ta,eu zic ca e clar indragostit de tine, dar nu stie cum sa-ti spuna.
Daca o sa-i spui, vei afla si sentimentele lui, pentru ca daca raspunsul e negativ, nu ai cum sa-l faci sa te iubeasca.

| Fetytza99 a răspuns:

In primul rând ar trebui sa iti exprimi sentimentele si dupa sa astepti un răspuns de la el, sa iti impui cerințele. Daca își dorește într-adevăr o relație cu tine vei vedea daca nu trebuie sa pui stop

| BlackSkyz a răspuns:

Mie imi cam pare a beneficiu din partea lui, despre dragoste nu prea pare a fi vorba din ceea ce spui, daca el nu pare ca te iubește atunci cel mai probabil asa este, cat despre a face pe cineva sa te iubească este imposibil, nu există asa ceva ori te iubește ori nu, iar cu cat încerci mai mult cu atât o sa il plictisești mai tare.

| Ionut48293 a răspuns:

Aruncal in pat si treci la treabă