| DeeaD1 a întrebat:

Hei! Am o problema. De mica ma masturbez si am niste scurgeri vaginale. Adica zilnic chilotii mei sunt umezi si mai am si mancarimi. Oare e din cauza masturbarii si am un fel de infectie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CartoonN a răspuns:

Nu cred ca daca te masturbezi risti vreo infectie.Depinde si cum o facilaughing Daca n-ai avut grija... exista posibilitatea asta.Altfel...nu stiu ce varsta ai, te-o paste menstruatia.

| GhuRtty1989 a răspuns:

Corpul tau e tot timpul excitat si e normal ca chilotii tai sa fie umezi. e important sa vezi ce scurgeri vaginale ai ( culoare, miros) si mancarimile pot fi si de la faptul ca esti excitata, dar si de la infectie. esti virgina? poti manca iaurt pentru orice eventualitate big grin

| Andreea_Vladu_1995 a răspuns:

Daca scurgerile au miros neplacut, sunt alta culoare decat alb-galbui si mancarimile persista asa incat sa nu te poti abtine din scarpinat, e cazul sa consulti un medic ginecolog. Plus, o vizita la medic este mereu utila: te poate ajuta sa aflii daca organismul tau este intr-o stare buna si poti preveni anumite boli( BTS-urile le poti lua si prin alte metode in afara de contaxtul sexual!).