| DarDarTar a întrebat:

Deci. Am făcut sex cu prietena mea pe 30.04. 2019. Cu prezervativ. Nu am ejaculat in timpul sexului. Dupa sex m-am masturbat si m-am sters cu șervețele doar, nu m-am spălat pe mâini si după vreo 3, 4 minute i-am introdus degetele in vagin prietenei mele. Ciclul menstrual trebuia sa ii vină pe 6.05. 2019 si deja suntem in 10.05. 2019 a întârziat 4 zile. Care sunt șansele să rămână însărcinată?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu sunt sanse de sarcina, daca toate partidele de sex vaginal au fost facute cu prezervativ!

Am totusi o curiozitate, de ce te-ai mai masturbat daca ai avut sex protejat? De ce nu ejaculezi in prezereativ, asa cum ar fi normal?
Ce sens are sa-i mai bagi mainile in pasarica fetei, dupa ce ai avut deja sex vaginal cu ea?
Preludiul (pregatirea) de sex, se face inainte de actul sexual cu penetrare, nu dupa.

| NeaNicu78 a răspuns (pentru Violleta2022):

AnaMaria prea mare curiozitatea, are băiatu și el un fetiș și tu vrei să-l știi?

| Violleta2022 a răspuns:

Am totusi o curiozitate, de ce te-ai mai masturbat daca ai avut sex protejat? De ce nu ejaculezi in prezervativ, asa cum ar fi normal?
Ce sens are sa-i mai bagi mainile in pasarica fetei, dupa ce ai avut deja sex vaginal cu ea?
Preludiul (pregatirea) de sex, se face inainte de actul sexual cu penetrare, nu dupa.

| DarDarTar explică (pentru Violleta2022):

M-am masturbat pentru a ejacula deoarece nu am putut in timpul actului sexual

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de formare a sarcinii este apropiata de 0 (zero). Neinceperea menstruatiei la data probabila/asteptata care a reiesita din calculul calendarului menstrual, se datoreaza cel mai probabil faptului ca prietena ta are un ciclu menstrual de tip NEREGULAT. In cazul in care presupunerea mea este corecta, atunci in astfel de situatii stabilirea momentului de pornire a menstruatiei este imposibil de anticipat, pronosticat. Multa sanatate!

| Goete a răspuns:

I-ai ejaculat in vagin cu careva dintre degete?

| DarDarTar explică (pentru Goete):

I-am bagat degetul in vagin atât doar dupa ce am ejaculat pe mana mea si m-am sters.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Nu sunt sanse.