| Crinutaa123 a întrebat:

Eu am avut menstruație după contactul sexual si test de sarcina negativ facut după 5 saptamâni de la contact. Acum pe 17 trebuie să-mi vina menstra am avut simptomele dar sunt foarte balonata si dureri foarte mari prin burta. Sa fie vorba de o sarcina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic din cele prezentate in intrebarea ta, nu indica ca ar putea exista chiar si cea mai mica posibilitate de a se fi format si instalat o sarcina in uterul tau in actualul ciclu menstrual. Intrebarea ta pare oarecum lipsita de sens din moment ce ai precizat ca mai sunt inca minim 2 zile pana la momentul de pornire la termen a menstruatiei. Pentru informarea ta corecta trebuie sa stii ca niciodata nu vor apare dureri abdominale sau de orice alta natura in cazul in care in organism este instalata o sarcina. Nu poate exista o sarcini instalate, concomitent cu dureri uterine/de ovare, de spate, etc, fiindca sunt situatii antagonice care se exclud una pe alta. big grin Sanatate!