| crazydude a întrebat:

Buna daca sunt minor si sunt in strainatate cu mama si am procura expirata de cateva zile bune, ce imi va face politia daca va vedea ca am procura expirata? ma vor trimite in tara? voi lua vreo amenda? mama va pati vreo ceva?

2 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Cum sa te prinda? Procura e necesara numai la trecerea frontierei!

| lenynina a răspuns:

Depinde in ce tara esti. Daca sinteti in Europa tie ca minor nu iti face nimeni nimic. O mamà nu vine despartita de copilul ei numai pentru ca nu are viza sau acte ca sa stea pe teritoriu strain. Amenda nu se da nicaieri singurul lucru care se poate intimpla e sa va trimita in tarà pe amindoi