| Mariaaaaa07912 a întrebat:

Daca te masturbezi cu degetul, mai iti curge sange cand faci prima dată sex?

5 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Daca il bagi adanc si dai tare si mai ai si unghii netaiate- hemoragie

| ciocanelul69 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Sa-mi bag pola in mota ca esti tare frate!

| corbulalbrosu a răspuns:

Vaginul este acoperit cu o pielita fina numita himen. Acest himen din nastere este prevazut cu 1 sau mai multe perforatii/gaurele cu rolul de a permite eliminarea menstrei din organism in momentul scurgerii acesteia din uter prin vagin in exterior. Cand te masturbezi facandu-ti "degetica", degetul tau fiind subtire trece prin acea gaurica fara sa o lezeze sau rupa si astfel himenul ramane intact/intreg. In momentul in care iti vei incepe viata sexuala si vei avea primul sex real de dezvirginare, penisul respectiv va fi incomparabil mai gros decat degetul tau si devine destul de improbabila posibilitatea de a putea/reusi sa treaca prin gaurica respectiva din himen precum degetul tau si din acel motiv va leza/rupe himenul si astfel poate sa apara posibilitatea sa se produca o sangerare mai mult sau mai putin intensa. Acest lucru se va adeveri doar in acel moment. Pana atunci masturbare placuta in continuare si multa sanatate.

| 4psiho a răspuns:

Ar trebui să știi că sunt două tipuri de orgasme: unul vaginal și unul clitoridian.
Dacă atunci când te masturbezi îți masezi doar clitorisul și NU introduci degetul în vagin îți va curge sânge la dezvirginare.
Dacă atunci când te-ai masturbat ți-ai scăpat degetele prin vagin este posibil să fi nimerit gaura din himen și astfel să o fi lărgit, și da este posibil să își curgă sânge atunci când faci prima data sex.
Dar dacă te preocupă așa mult faptul că himenul să fie intact, ar trebui să știi că există operații de himeno-plastie. prin această operație doctorul ginecolog "reface" himenul și toată lumea este fericită. happy
Totuși e bine să nu se abuzeze de operație... happy

| PinkHD3 a răspuns:

Normal ca da. una e cu degetul alta e cu obiect natural happy