| scumpika_5764 a întrebat:

Buna:*
daca un baiat ii introduce unei fete degetul in vagin atunci aceasta mai este sau nu virgina?
rog seriozitate
va rog sa ma ajutati si fara bataie de joc
multumesc:*:*

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Masturbarea de catre partener este act sexual, asadar fata a avut act sexual si nu mai este virgina. E posibil ca himenul sa nu se fi rupt, dar asta nu are nici o legatura, virgina e numai o femeie care nu a avut nici un fel de contact sexual.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu zic ca nu mai e virginamai ales daca acuza dureri si sangereaza dupa.

Desi nu e un contact sexual normal e tot un fel de dezvirginare desi nu in modul clasic!

| Pacala a răspuns:

Nu, nu mai este virgina. Cand intra ceva acolo, deget, penis, vibrator - nu mai esti virgina. Din punct de vedere anatomic ai mai putea fi virgina, dar de obicei degetul face o treaba foarte buna din punctul asta de vedere si te scapa de chestiutza aia numita himen.

| Ionutzz97 a răspuns:

Din punct de vedere fizic nu mai poate fi virgina, dar din punct de vedere psihic este virgina pana la primul contact sexual

| EdmondDantes a răspuns:

Draga mea,

Aici sunt implicate mai multi parametri, cum ar fi marimea degetului, lungimea si felul de a se in gaurica ta.Bine ar fi sa nu mai incerce asa ceva pentru ca este un gest nepolitocs pentru o fata virginica ca tine plus ca degetu este sursa foarte mare de bacterii si alte minuni! Asa ca daca esti pregatita fa miscarea cea mare! Succes si nu uita prezervativul e pe primul loc!

| efimash a răspuns:

Daca a bagat degetu mai mult atuci de 12 cm atuci nu esti virgina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic nu daca nu te. a penetrat tare laughing incat sa iti rupa ata. dar u cati ani ai fetito?

| scumpika_5764 explică:

17 ani ambig grin