| nusezice a întrebat:

Bună, dacă un băiat se spală după ce a terminat, doar cu apă (fără săpun), iar apoi are un contact sexual, sunt șanse ca acea fată să rămână gravidă? Vreau explicații, e FOARTE URGENT

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt sanse daca ea fata/femeia in perioada fertila!
Spalatul PE penis, este doar o masura de igiena, dar sperma ramasa pe teava (uretra) de la ejacularea anterioara, care se scurg involuntar in vaginul femeii la urmatoarea partida si numai daca ea este in perioada fertila, poate ramane gravida!

| mihai69 a răspuns:

Dacă e în perioada fertilă, poate să rămână gravidă.

| doctorandus a răspuns:

Sincer, nu se intelege ce intrebi. Da mai multe detalii. De ex. de ce crezi ca prin contact sexual nu poate ramane gravida.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este posibil din cauza ca pe uretra au rămas spermatozoizi viabil.

| VoidEternal a răspuns:

Mda. Daca tipa e la ovulație și el nu a urinat după ejaculare, e posibil. Rămân spermatozoizi pe uretra care pot ajunge in vagin la penetrare, transportați de lichidul preejaculator. Șansele sunt relativ mici, dar e posibil.

| Mirella2344 a răspuns:

Da