| unknown_5926 a întrebat:

Bună aş vrea să vă întreb şi eu ceva nu sunt 100% sigur.

Poate fata să rămână însăcinată dacă prezervativul a rămas înauntru cu tot cu spermă (foarte puţină). ea era deasupra şi a curs pe jos s-a dus repede la baie s-a spălat cu apă şi săpun a tras prezervativu şi s-a spălat iar bine şi a mâncat şi lămâie. Ţin sămenţionez că era prima zi după ciclu, ieri i s-a terminat.

Are şanse să rămână gravidă?

Să ia pastila de a 2a?

Mulţumesc.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul este mic, fiindca ziua era cu risc scazut. Spalatul si mancatul lamaii nu au efecte contraceptive, adica nu au influentat cu nimic riscul de sarcina.
Sa mearga la ginecolog, dar nu cred ca ii va prescrie pilula de a doua zi. Riscul de sarcina e prea mic si reactiile adverse prrea mari.

| Crisu a răspuns:

Exista si acest risc, dar daca s-a spalat foartea bine nu cred ca poate ramane insarcinata.

| Derye a răspuns:

Ma, daca manca o portocala, atunci nu ramanea gravida.

| foxi a răspuns:

Nu are sanse! Mai multa grija pe viitor! Probabil va trebuie o marime mai mica!

| piciuk a răspuns:

Care-i faza cu lamaia?

| raxane a răspuns:

Nu cred... dupa cate stiu eu spermtozoizii traiesc intre 4-5 zile in corpul ei deci pana la ovulatie mai e ceva si nu cred ca traiesc ei pana atunci...