| anonim_4396 a întrebat:

dati-mi si mie niste idei desore cum as putea desparti un cuplu?thinkingbig grin adica sa o fac pe ea sa il paraseasca sau daca stiti si invers. Fara comentarii de genu "nu te baga intre ei" "nu e treaba ta" "nu e frumos" etc. Dau fundita pentru cel mai bun sfat. V-am pupat:*:*

20 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cel mai bun sfat primeste fundita?!
Ia de aici :STAI IN BANCA TA, FETITA!
Primesc fundita acum?:big grin
Asa ma gandeam si euhappy

| Razvan a răspuns:

Te-ai gandit bine? Chiar vrei sa faci asta? Chiar merita? Esti sigura ca nu vei regreta dupa? Ce sens are sa incerci sa fi a cincea roata la caruta? Daca ei nu se iubesc se vor desparti si fara interventia ta salvatoare.
Daca insa se iubesc chestia asta ii va uni si mai multhappy

| gigiro a răspuns:

Malefic. Woodoo, un scandal in presa, dispretuire in public, telefoane anonime, dar asta e, la ce bun? Nu obtii nimic, nimeni nu castiga. Daca te referi la doua cupluri, ideea este ca trebuie sa aveti o dicutie in patru, chiar daca e prietenul tau cel mai bun(sau ma insel?)

| Alisa a răspuns:

Atata timp cat ei se iubesc, poti sa faci tu orice vrei, ca nu vei reusii sa ii despartiwinking...adevarul iese la iveala intotdeauna.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Nu e bine ceea ce faci...eu as zice sa te mai gandesti pentru ca roata se intoarce si o data si o data o sa patesti si tu la fel si atunci vei vedea cat de mult doarehee hee

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu cred ca e cineva dispus sa iti dea asemenea sfaturi.Cred ca trebuie sa afli si tu semnificatia proverbului " ce tie nu iti place, altuia nu face ".

| tyana a răspuns:

Incearca sa fii "cea mai buna" in tot ce faci! Asta nu garanteaza ca respectivul isi va parasi iubita dar macar faci ceva bun pentru tine:daca esti grasa slabeste, daca nu ai prea multe cunostinte citeste, daca nu ai note bune la scoala invata mai bine, daca esti nemultumita de fizicul tau fa mai mult sport! Exista o carte pe care as recomanda-o tuturor fetelor sa o citeasca.Se numeste "Regulile seductiei" si in ea se discuta despre femeile care vor in viata lor un barbat deja luat.Se spune ca fac asta pentru ca au prea putina incredere in ele si nu se pretuiesc suficient! Asa ca fa ceva pentru tine, pentru a-ti spori increderea in propriile forte.Cand iti vei descoperi adevarata valoare nu o sa-l mai vrei pe cel dupa care tanjesti, din simplu motiv ca te vei considera :prea buna" pentru el!happy

mariana
| mariana a răspuns:

Draga Renata, nu cred ca este bine sa-ti intemeiezi propria fericire, pe nefericirea altuia, pentru ca, ai putea si tu intr-o zi sa patesti la fel. Daca chiar iti place tipul, nu te arata prea dornica sa-l despatri de iubita lui, pentru ca s-ar putea sa nu aprecieze initiativa ta si chiar daca in viitor, acel cuplu se va desparti din varii motive, el nu ar putea fi interesat de tine, pentru ai bagat "strambe" in relatia lui anterioara.
Dca tu i-ai atras atentia acelui baiat si lui i-a placut de tine lasa-l pe el sa aiba initiativa si tu stai putin in expectativa.

Stiu ca sfatul meu nu este cel asteptat de tine, insa este unul de bun simt si cred ca si tu o sa-mi dai dreptate, atunci cand vei avea un grad de maturitate mai mare.
Daca va fi ca acel baiat sa fie cu tine acest lucru o sa se si intample.
Eu iti ca ce este al tau este pus deoparte si vei avea un baiat care sa te iubeasca pe tine asa cum esti tu si sa nu te bucuri cu "resturi" de la altele. Eu as fi mai mandra decat tine si as promova o relatie care sa fie doar a mea si un baiat care sa ma iubeasca doar pe mine.
Eu iti doresc sa fii iubita si sanatoasa.

| ÅñdRa a răspuns:

Gandeste-te tu reusesti sa-i desparti pe ei acum, dar totusi undeva sus e un dumnezeu care vede si mai devreme sau mai tarzi te va lovisadasa ca gandeste-te mai bine inainte sa faci ceva gresit
Ce ai cu tineri daca se iubesc si se simt bine impreuna lasa-i gasesteti alt baiat, ca baietii sunt pe la toate colturilehappy

| EUSIATIT a răspuns:

TE AS intreba daca esti sanatoasa la,, cap. mergi la pshihiatru

| anad a răspuns:

Despre "idei desore"nu am auzit si daca ar fi "idei despre" nu cred ca mi-as face pacate sa contribui la raul cuiva, mai ales ca nu cunosc amanunte si nu am nici un drept sa hotarasc soarta cuiva.Sa reflectezi si tu si apoi sa actionezi.(vezi ca nu am zis sa nu te bagi intre ei, ci doar sa te gandesti bine cum ar fi invers problema).

| constantyna a răspuns:

Niciodata sa nu desparti un cuplu ca iti merge tie rau!

| Antonimu a răspuns:

Ti s-a facut de maciuca si nu gasesti pe altu?! Termina-te cu prostiile astea. Renunta la chestia asta, ca am dat peste fete ca tine care bagau strambe, si vreau sa zic ca tot tu o sa pierziwinking

| AldanaBlue a răspuns:

Iti pot spune doar ca roata vietii se invarteste...si fiecare primeste ce merita mai devreme sau mai tarziu. Gandeste-te si la asta.
Nu stiu cati oameni intregi la minte te-ar sfatui din punctul asta de vedere (cel expus de tine).

| radu75 a răspuns:

Diabolica!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ohoo cine te-a educat? educatorul asta al tau? la a cata relatie nereusita este? du-te lucreazal da lasa-il in pace. daca nu afla, e bine.pentru el e rau.pentru tine...nu prea conteaza, cata vreme te simti bine. nu-i asa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rolerz ia vezi cu injuraturilewinking ca te cam mananca...

| roolez a răspuns:

Bitch. asta esti tu ['peace]

| Elena_2807 a răspuns:

Eu cred ca nu vrea nimeni fundita ta.As avea totusi o intrebare pentru tine: cati ani ai? Pt ca dupa felul in care gandesti eu nu-ti dau mai mult de 5. De fapt...nici macar un copil nu ar gandi asa.

| Cursed4Ever a răspuns:

Agajeaza un assassin devil...