| Frutella a întrebat:

Dau funda! As avea nevoie de ajutor un pic. imi place de un baiat foarte, foarte mult si nu am curajul sa-i spun. Eu am 16 ani, iar el 21. Imi place de el de 4 luni, insa el a avut o prietena timp de 2 luni. S-au despartit acum o luna. Noi ne intelegem bine, chiar foarte bine, vorbim orice, imi da sfaturi cand am nevoie, impartim tigari si de toate. Problema este ca nu ii pot spune ca imi place de el. Nu vreau sa-l sperii, sa-l ranesc sau sa stric prietenia noastra. Ajutor va rog?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti recomand sa-i zici ca il placi pentru ca stiind acel lucru ar putea face pe indragostitul si sa profite de tine

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

In primul rand vreau sa-ti spun ca ma bucur ca va dati seama ca, cu pusti de varsta voastra nu se poate tine o relatie si ca sunt pusi in principal doar pe impresionat si ca alegeti baieti mai mariwinking:* pentru ca gandesc altfel, stiu sa se comporte cu o fata si cum sa mentina o adevarata relatie. Spune-i ca-l placi.Crede-ma ca de speriat no sa se sperie si no sa se strice prietenia pentru ca baieti nu is ca fetele,baieti este sansa ca sa se imprieteneasca cu fete doar pentru a avea o sansa in relatie sau sa o vada doar in lumina asta,ca iubita si de aia sa rupa prietenia,o fata ma gandesc ca odata refuzata nu insista si se multumeste cu ce a fost pana atunci,pana i se iveste sansa sa-si incerce norocul din nou.El no sa rupa relatia de prietenia daca sunteti asa prieteni buni de mult.Du-te spune-i,vorbiti despre lucruri asemanatoare si incearca sa duci discutia spre lucruri comune si cand se iveste o placere comuna spune-i ca "semanam asa bine,parca ne-a fost dat sa ne intalnim" si cu asta poti sparge gheata iar daca e destept se prinde repede si o sa observi asta,daca nu, il "lovesti" direct si ii spui in fata tongue Dar ma indoiesc ca o sa te refuze :*:*:* Incearca-ti norocul, ce se poate intampla cel mai rau? Sa te refuze, dar cum se zice, are balta peste, iar pamantul o sa se invarta in continuare ( P.S. Adica nu e sfarsitul lumii :* )

Sper ca te-am ajutatwinking:*
Ceao :*:*:*

| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Incearca sa afli daca el te place, rugand alt prieten sa-l intrebe daca ii place de tine(dar unul in care poti avea incredere) si daca va zice da, atunci poti sa-l rogi pe acel prieten sa-l intrebe si daca vrea sa fiti impreuna, si daac va zice da eu zic sa-i dai drumul la treabasti la ce ma refer.Bafta!

| Ycu a răspuns:

Un baiat de 21 ani nu se va speria daca ii vei spune ca iti place de el, ori va incerca o relatie cu tine, ori te va refuza cu maxima finete. Trust me.Cheers.

| meseriasul88 a răspuns:

Buna asta-i perfect. ar trebui sa-ti iei inima in dinti si sa-i spui ca il iubesti te-ai gandit ca poate si el te iubeste. succes!

| exicodili a răspuns:

Daca te place va face primul pas. Daca nu asta e.....nu se termina lumea la el