| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,nu doresc sa-mi arata identitatea,dar am o mica,mare plroblema.Un baiat ma placea inca din clasa I, pana acum 3 luni,cand mi-a spus ce simte pentru mine,si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el,eu sunt foarte buna prietena cu el,si de aceea am zis nu,pentru ca nu voiam sa stric o prietenie cu el,desi si eu il placeam la fel de mult.(APROPO SUNT FATA)Cea mai buna prietena a mea l-a intrebat daca mai simte aceleasi lucruri pentru mine,dar el a spus ca mai tine doar putin,si ca nu mai poate fi cu mine, atata timp cat el m-a iubit 6 ani de zile,iar eu l-am ranit,Problema e ca,el a inceput sa vorbeasca foarte mult vu cea mai buna prietena a mea,vorbesc pe fb in fiecare zi,el ii spune orice,ba chiar a invitat-o sa mearga cu el la piscina,iar pe mine, nu.Pfff nu stiu ce sa fac,caci nu am curajul sa ii spun ce simt,mai ales ca el nu mai vrea sa-mi dea nicio sansa, si nici nu vreau sa ma cert cu prietena mea si sa stric 10 ani de prietenie sad, sfaturi?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, odata ce l-ai refuzat, nu mai ai ce cauta in relatia lor! Tie nu-ti este clar ca prietena ta este deja in relatie cu baiatul asta!
Sincer, sincer, tu esti cam in plus la faza asta.
Ce sanse sa-ti mai dea cand el te-a intrebat acum 3 luni si asta nu se mai repeta. Prea tarziu, l-ai pierdut!
Data viitoare cand iti place de un baiat si te intreaba daca vrei sa fii cu el, spune da, nu mai fa fite, ca ti-l ia alta!

| mihai69 a răspuns:

Când o să ai curaj să spui tot ce simți altcuiva, abia atunci să îndrăznești să ai o relație. Și în plus, nici să nu te sperii și s-o iei la fugă atunci când altcineva îți spune că simte ceva special pentru tine.

| OldSoul a răspuns:

Eh, pai daca tu ti-ai fi dorit atat de mult o relatie cu el ai fi riscat tot, inclusiv prietenia, dar daca ai refuzat-o e clar ca nici tu nu stii ce vrei, iar acum te infrunti cu regretul ca ai pierdut un potential iubit, care mai nou se da la o prietena de a ta ceea ce te face si putin geloasa.

| WaterDrop a răspuns:

Aaa, pentru o secunda am crezut ca sunteti clasa a 2 a, dar a 7 a este mult mai bine.

Nu strica prietenia cu prietena ta pentru el, mai ales ca aceasta este o ocazie perfecta sa vezi daca este un baiat serios sau doar profita de ea. Bucura`te de spectacol ca sa vezi ce ai fi castigat daca nu erai cu el.

| GabiBucur1991 a răspuns:

Spune-i ca si tu simti acelasi lucru pentru el, poate veti fi impreuna apoi.