| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a întrebat:

sad
Dau fundita cine ma ajuta cel mai mult!
Sunt cu un biat faza e ca nu prea il plac dar stiu ca e foarte diferit de ceilalti baieti si nu mar insela sau ceva de genu!
tine foarte mult la mine si eu tin la el dar nu ca la un iubit...ca la un prieten! as vrea sal lac mai mutl ca sa nul pierd! va rog ajutati-ma! scuze de greseli!
va multumesc!

12 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De ce te minti si pe tine si pe el? Bine ar fi sa inchei relatia. Spunandu-i ca a fost frumos, dar ca nu mai puteti continua asa...

| Ирина19 a răspuns:

Am aceeasi problema ca si u, dar nu-ti poti obliga inima sa-l iubeasca pe el.Chiar daca tineam la el doar ca la un prieten am incercat totusi sa fiu cu el, si sa stii ca uneori chiar incep sa tin, sa ma atraga, sa vreau ceva mai mult de la el, insa sint momente cand deloc nu am dorinta sa-l revad, deci cel mai bine ar fi sa ai rabdare si fii sigura ca intr-o buna zi va aparea baiatul bun la care vei tine cu adevarat, cu asta care esti acum ar fi cel corect sa fiti buni prieteni, fii sigura ca o sa dureze aceasta prietenie, si nu ai sa regreti deloc ca ai facut acest pas.Bafta :*

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante explică:

Pur si simplu nu ma atrage si imi pare rau sal pierd intr-un fel pentru a tine la mine si cum am mai zis e foarte diferit de ceilalti sad!
o sa incerk sa petrec cat mai mult tip cu el si sa il inteleg poate o sa mearga daca nu pana la urma o sa-i spun ca nu prea ma atras si gt o sa-mi fie greu ca o sal pierd si imi pare rau dar trecem mai departe! sad si app vas a la toti unditsa dar nu pot si va multumesc pentru raspunsuri!

| claudia_7744 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie.sunt cu un tip de 3 luni d zile pentru ca e bun intelegator romantic atent tine la mine si nu mar insela! e perfect numai ca relatia ma km plictiseste devine monotona plus ca atractia fizic desi exista el nu reuseste sa ma satisfaca.stii la ce concluzie am ajuns? desi e mereu acolo cand am nev d el si desi ma intelege fff bine mai bine incetez cu relatia asta daca sentimentele nu-s de aceeasi amplitudine. daca tii la el nul face sa sufere pentru ca cu cat timp va trece mai mult cu atata se va atasa mai mult d tine! mie asa mi sa int si mie ff greu sa-i zic in fata gata! azi i-am tr un sms. e mai simplu asa... sper sa fie bine si u sa fii bine dar nu uita nu lasa sa treaca prea mult tp langa el pentru ca dp te obisnuiesti si devii dependenta de ajutorul lui si cand iti vei da seama ca de fapt nu-i iubire si dependenta.va fi ff greu si probabil iti va parea raw de unele chestii... fundita:d

| jasmine73 a răspuns:

Daca nu-l placi lasa-l in pace, e pierdere de timp, si lasa teama ca te va insela sau nu, e un stres in plus, cine te respecta si te iubeste nu calca stramb

| dani_3310 a răspuns:

Nu stiu complicata problema dar ori ce ai face nu te juca cu sentimentele lui sa stii ca poate no arata da il vei rani mai bine ii spui ce simti decat mai incolo sa suferiti amandoi

| ιяιηυк a răspuns:

Buna!

Incearca sa afli cat mai multe despre elhappy Trebuie sa-ti placa ceva la el, nu merita sa-l pierzihappy
Incearca sa petreci cat mai mult timp cu el.sa va simtiti bine. si o sa incepi sa-l placi si tuhappy

Sper ca te-am ajutat!

Pa, pa!:*

| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista a răspuns:

Mai bine te iubesti cu gramatica! Sati cam rau ca capitolul lb.romana

| 김남길 a răspuns:

Buna! Ce ceri tu este aproape imposibil sad Noi nu avem ce sfaturi sa-ti dam pentru ca tu sa-l placi mai mult, nu-i poti comanda inimii sa iubeasca pe cineva pe care il consideri mai mult ca fiind mai mult doar prieten nu iubit. Ai putea sa incerci sa petreci mult mai mult timp cu el, sa vezi ce ii place sa faca, poate descoperi lucruri pe care pana acum nu le stiai despre el. SI poate cu timpul vei invata sa-l iubesti la fel de mult cum te iubeste si el. Timpul le rezolva pe toate. Succes!

P. S. daca crezi ca nu vei reusi sa iti schimbi sentimentele pentru el ar trebui sa renunti chiar daca esti sigura ca nu te va insela, cine stie poate destinul va face sa intalnesti pe cineva pe care il iubesti, si el va tine enorm de mult la nine. Nu sti niciodata ce-ţi rezerva destinul.

Sper ca te-am ajutata happy
Pa wave

| vl4du7z97 a răspuns:

Ma tu ai o problema tu ori il iubesti ori nu-l iubesti tu sti ca el poate tine la tine cel mai mult si el cred ca se simte ca un exclus daca nu iti place de el spune-i asta si spune-i si tu ca e cel mai bun prieten al tau dar nu puteti avea o relatie

| vl4du7z97 a răspuns:

Cauta nod in papura spune-i ca e decit un prieten si nimic mai multe si implical mai mult in activitatile tale baga-l mai mult in seama si o sas te ierte si asa iti faci si alt prieten

| Raoul_3535 a răspuns:

Chestia e urmatoarea, daca iti place de el ca persoana, ca fizic, etc. ar trebui sa ramaneti prieteni daca nu cumva este vorba despre o relatie bazata mai mult pe sex. Daca el chiar te iubeste si ar face orice pentru tine, iti sugerez sa ai o discutie pe tema aceasta si sa fiti de acord amandoi ce va fi pe viitor ( daca sa ramaneti impreuna sau sa va vedeti de viata ). Spun asta deoarece el daca tine la tine, cu cat amani chestia asta, cu atat cand va ve'ti desparti va fi mai dureros pentru el, mai ales daca este tipul de baiat sensibil