| DeyuSmileBwa a întrebat:

as vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva... sunt cu un biat impreuna dar un fost iubit ma vrea inapoi.Ce ar trebui sa fac sa ma inpac cu acela sau sa raman cu cel cu care sunt?

Răspuns Câştigător
| andreeadenisa22 a răspuns:

Acum depinde numai de tine, e viata ta personala, dar totusi eu zic sa ramai cu actualul deoarece daca il iubeai cu adevarat nu te-ai fi despartit de el, sau daca el te-ar fi iubit cu adevarat nu s-ar fi despartit de tine, dar cum am zis si la inceput depinde numai de tine, asta e doar parerea mea, a unui necunoscut, dar iti poti intreba si prietenii, ei stiu mai bine decat mine ce s-a intamplat intre voi.Iti urez noroc in alegerea pe care o vei face!

4 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Buna. Ceea ce tu simti va trebui sa te indrume pe drumul corect. Dintr-un motiv anume nu mai esti impreuna cu fostul iubit, nu? Gandeste-te.

Alta posibilitate ar fi ca esti cu prietenul actual doar in plictisire, simtind iubire pentru fostul prieten.
Cum bine vezi doar presupun, dar daca il iubesti pe actualul, ramai cu el, daca il iubesti mai mult pe fostul prieten nu are rost sa ii amagesti viata la actualul iar daca crezi tu ca ii iubesti " egal ", gandeste-te la momentele petrecute cu fiecare din ei, la detaliile care au facut pentru tine, si la orice mic detaliu ca sa iti seama cine este cel potrivit pentru tine. Succes!

| cyndrella a răspuns:

Pai depinde la care tii mai mult!

| SufletRapus a răspuns:

Probabil ai auzit zicala "Nu da vrabia din mana pe cea de pe gard"

| justanotherdaydreamaway a răspuns:

Nu ca as fi eu in stare sa iti dau un sfat corect, dar chiar cred ca ar trebui sa faci ce iti cere inima, dar asculta si creierul. Adica, daca inca mai ai vreo simpatie pentru fostul iubit, zic sa te intorci la el. Dar ar trebui sa ai un motiv pentru care te-ai despartit de el si acum esti cu altul. Gandeste-te inainte sa faci alegerea. Bafta multa!