| teiubescana a întrebat:

.de 1 an incerc sa raman insarcinata si nu reusesc.acum o luna am depistat o infectie urinara pe care am tratat-o cu gentamicina injectii 10 zile.credeti ca asta sa fii fost problema ca nu am ramas pana acum insarcinata?

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Da și peste asta ar trebui să faci un ecograf, poți avea ovare polichistice și de aceea să nu poți rămâne gravidă. Faci un ecograf este vreo 50 de lei și te duci la un Ginecolog cu el și vezi ce spune. Multă Sănătate.

| teiubescana explică (pentru Azµre):

Am facut si ecograf si nu am ovare polichistice, am ovare micropolichistice...

| Azµre a răspuns (pentru teiubescana):

Tot dracu ala este. Mai tarziu netratate se pot dezvolta. Control la ginecolog cel mai bine și să faci și un papanicolau ar fi indicat.

| xxs22 a răspuns:

Nu e adevarat, poti ramane insarcinata si cu infectie urinara n-are legatura