| Patty492637 a întrebat:

am si eu o intrebare...de fiecare data cand fac dragoste cu prietenul meu nu ne protejam...el ejaculeaza in mine iar dupa eu merg si urinez ..nu am ramas niciodata insarcinata si mi-as dori sa raman, mentionez ca am un fel de infectie urinara oare din cauza infectiei nu raman?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe baza celor precizate se poate presupune ca pana in prezent nu ai ramas insarcinata chiar daca intotdeauna sperma este ejaculata in vagin la terminarea fiecarui act sexual, din motive care mai degraba sunt obiective si tin cel mai probabil de gradul vostru de fertilitatea si nu din cauza norocului.
Principalele cauze care provoaca infertilitatea in cazul femeilor sunt disfunctionalitatile de ovulatie care sunt provocate cel mai adesea de sindromul ovarului polichistic, ori din cauza blocarii sau obstructionarii ambelor trompe uterine, existenta unor afectiuni la nivelul uterului cum ar fi fibrom uterin sau existenta unor anomalii congenitale, de asemenea si din cauza prezentei endometriozei. Iar in cazul barbatilor, modificarea parametrilor calitativi ai spermei reprezinta cea mai importanta cauza care provoaca infertilitatea masculina. Bineinteles ca pot sa existe si o serie de factori externi care pot conduce la infertilitate, insa acestea pot fi stabilite numai de catre medici specialisti in acest domeniu. Ar fi cazul sa va prezentati la un cabinet de planinng familial sau sa discuti cu un medic ginecolog. Multa sanatate!
https://www.ominimaterna.ro/......u-c-2.html

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu are legatura urinatul cu faptul ca ejaculeaza in tine. Ai alte probleme. Sau o faceti, involuntar, cand esti in perioada infertila.

| ancaval a răspuns:

Dacă nu ai rămas gravidă, posibil să ai o problemă ginecologică. Mergi și vorbește cu un medic.
Infecția urinară se tratează, nu înțeleg de ce mai stai cu ea, ca și cum ar fi ceva normal.

Răspuns utilizator avertizat
| BuBBlesykeSs a răspuns:

Si de ce n o tratezi? E chiar asa greu?
Trebuie sa fi in perioada fertila ca sa poti ramane sauuu tu nu poti face copchi ceea ce ar trebui sa consulti un ginecolog sa ti spuna ce ai.

| Rihhana1 a răspuns:

Mergi la un ginecolog si vezi ce iti recomanda.

| Ale080999 a răspuns:

Cel mai bine e sa iti faci niste analize, sa iti tratezi infectia urinara si pe urma sa mergi la un ginecolog care sa vada daca e totul ok. Daca e totul bine si din punct de vedere medical tu poti sa ramai insarcinata dar totusi nu o faci, ar fi ok sa isi faca si prietenul tau niste analize sa fie totul ok si la el