| Adryana123 a întrebat:

de 3 luni ne chinuim la proiectul bebe dar nu am ramas. Sa fie de vina saliva? Sotul meu isi punea saliva pe penis ca sa alunece mai bine si sa nu ne usture. sa fie ea de vina?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Infertilitatea este o problema de sanatate care afecteaza un numar surprinzator de mare de cupluri - cel putin unul din zece cupluri se confrunta cu aceasta problema.In cazul in care in perioada fertila ati intretinut minim 2-3 raporturi sexuale cu ejaculare in vagin (cat mai profund), s-ar putea ca unul dintre voi sa aiba nevoie de un tratament de crestere a fertilitatii.Cu privire la folosirea salivei aceasta nu poate afecta in nici un caz calitatea spermei si ii anunt si pe ceilalti ca este cel mai eficient lubrefiant inventat de natura si in plus ca este mai bun decat orice produs artificial. Citeste materialul urmator poate iti va fi util/de ajutor : http://www.sanatate.org/infertilitate.php.

7 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

laughing ori sunteti saraci lipiti pamantului ori niste zgarciti care nu sunt in stare sa isi cumpere un lubrifiant rolling on the floor :O blushing sfat: daca nu va permiteti un lubrifiant nu va veti permite financiar un copil, si decat sa stea copilul in saracie mai bine nul fa

| Emilian65 a răspuns:

Un sfat: in locul salivei sa folositi ca lubrifiant, apa plata sau apa de la robinet sau de la izvor. Acestea au acelasi efect ca orice lubrifiant

| Alcyon a răspuns:

Nu ramai asa usor insarcinata. Uneori poate sa dureze destul de mult. Daca intr-un an nu ramai, e cazul sa mergi la medic.

| Xpressurself a răspuns:

Nu are saliva nimic de a face cu asta. mergeti la un specialist. unul dintre voi s-ar putea sa aiba o problema de sanatate.
pana atunci eu zic sa luati o pauza de sex de doua trei saptamani macar ca sa va incarcati bateriile pentru ca nu suna deloc bine "ne chinuim". aici nu ai de ce sa te chinui decat daca esti vlaguit si posibil ca el sa fie.
am sa-ti spun ceva ce trebuie sa stii neaparat. daca vreti sa aveti copii sanatosi trimite-ti barbatul sa faca sport si luati o pauza sanatoasa de sex. apoi dupa analize daca e bine reluati totul cu forte noi.

Răspuns utilizator avertizat
| missme99 a răspuns:

96 e anul nasterii tale?
Sper din suflet sa ai intr-adevar 19 ani pentru ca altfel...wow!
Bine, ca si la 19 ani daca consideri ca e cazul sa faci copil, ar trebui sa ai niste minime notiuni despre sex, despre sperma si alte alea. Care tie vad ca iti lipsesc cu desavarsire.
La 19 ani e posibil ca, corpul tau sa nu fie pregatit inca pentru conceperea unui copil.
La fel de bine pot fi probleme cu inotatorii lui. Poate ai o problemuta medicala sau poate pur si simplu voi ca si cuplu nu sunteti suficient de compatibili din punctul asta de vedere.
Oricum, pana intr-un an de incercari se considera perfect normal sa nu ramai insarcinata. Daca trece un an si vezi ca tot nimic, mergi la doctor pentru analize amanuntite.

| ShannonEle45 a răspuns:

Nu.