| XxBlueRosexX a întrebat:

Buna de 6 luni tot incerc sa raman insarcinata dar nu se intampla, in noiembrie 2016 am trecut printr-o operatie laparoscopica de chist ovarian si de atunci am menstruatia neregulata adica vine cand are chef niciodata dupa 28-30 de zile. Oare am infertilitate din cauza tratamentului cu anticonceptionale pe care l-am luat acum 2 ani sau e ceva in neregula cu mine, la medic am fost de multe ori si a zis ca e posibil sa nu raman asa usor deoarece am uterul mai in spate. Imi doresc enorm de mult un bebe la fel si iubitul, stresata nu sunt deloc dar sunt foarte ingrijorata. Ar trebui sa fac control la un specialist sau sa iau ceva pastile de fertilitate?

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti avea infertilitate de la anticonceptionale. Insa prezenta chisturilor, operatia si uterul retrovers iti pot ingreuna obtinerea unei sarcini. Cu siguranta trebuie sa mergi la ginecologul tau si sa te sfatuiesti cu acesta.

| Popa_Cosmin_1991_JTMz a răspuns:

Nu doar tu trebuie sa mergi la medic. mergeti amandoi ca poate e la el problema.