| rAInBOwGirl98 a întrebat:

De cand a inceput scoala a inceput sa-mi placa un baiat.Il stiam de anul trecut, dar nu-mi placea de el.Stiu doar ca multe fete sunt indragostite de el. Dar de cand am inceput scoala ma tot priveste lung si a inceput sa-mi placa f mult de el.Il vad in fiecare zi in parc cand stam toti copiii laolalta. Dar nu stiu daca ma place.Nu am vb niciodata cu el.Nici in parc, nici la scoala.Acum,cu parcul ma gandesc ca m-as putea apropia de el.Doar ca nu stiu daca ma place, chiar daca de cate ori ma vede se uita lung la mine.Eu sunt f timida de fel cu baietii pe care ii plac si nu as putea face primul pas.Adica sa vb cu el sau-in nici un caz-sa-i spun ca-l plac. Ce ma sftuiti sa fac? Chiar imi place f mult dar nu stiu sigur daca si el pe mine.

Răspuns Câştigător
| EuCareNuAmNicioTreabaCuElaSauEva a răspuns:

O fata isi da mereu seama daca un baiat o place. incearca sa nu te uiti la el cu ochii aia de superindragostita, sa nu faci ca toate alea cand il vezi, si chestii de genul asta. comporta-te normal, ca el te plae asa cum esti, si probabil ca o face pentru. ca vede ca nu esti ca celelalte fete, moarte dupa elwinking succes

3 răspunsuri:
| DouaPuncteD a răspuns:

Buna.
Pai de cand a inceput scoala aud numai de oameni indragostiti, de sentimente.
Vad ca tu esti una din ele si nu in ultimul rand, eu.
Te inteleg.
Poate ca o prietena de a ta te va ajuta. Poate va face rost de o conversatie.

Te pup kiss

| AdkVodka a răspuns:

Pai incepi sa vorbesti cu el sa fiti cat mai apropiati ca sa va cunoasteti mai bine si poate ca va exista si o relatie.Mult succes!

| Mindreader13 a răspuns:

Stii expresia "Act cool"? Adica comporta-te normal in preajma lui. Daca intra in vorba cu tine, incearca sa nu te panichezi. Daca nu, stai pe langa el (stai cu un grup de prietene pe langa el, ca sa nu para ca esti superinteresata si superindragostita) si vorbeste cu prietenele tale, normal, astfel incat sa vada cine esti, apoi, "accidental", uita-te la el si saluta-l, vorbiti, va veti apropia si poate va iesi ceva. Si daca ramaneti prieteni e bine (dureros, dar bine). Oricum trebuie sa incerci. Daca sa uita lung la tine inseamna ca te-a observat si e de bine. Insa, daca nu face urmatorul pas, fa-l tu. E mai bine sa iti plangi esuarea decat sa te intrebi cum ar fi fost daca.winking