| Anutza16Bcc a întrebat:

va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu un sfat. Imi place mult de un tip din liceu. Am apucat sa stam de vorba de vreo cateva ori, i-am spus ca il simpatizez, mi-a spus ca si el ma simpatizeaza. Precizez ca este foarte, foarte timid. Bine, si eu sunt o fata cuminte, linistita si destul de timida. Telefon nu mai are, iar pe mess nu prea intra. Singura modalitate e de a vb fata-n fata la scoala. As vrea sa fac primul pas.adica as vrea sa-l intreb daca am vreo sansa la el sau daca ar vrea sa avem o relatie, dar nu stiu ce sa fac. oare e bine? dar sincer nici nu prea stiu cum sa-l fac. fetelor voi ati facut primul pas? ce sa fac? plss

Răspuns Câştigător
| loolaa13 a răspuns:

Eu am facut primul pas, iar spre norocul meu, i-a facut el pe restul de 99 pentru mine. Nu ai ce sa pierzi. Treci peste timiditate si intreaba-l direct: "Eu te plac si as vrea sa te intreb: am vreo sansa cu tine?". Daca spui ca e timid, probabil o sa se blocheze, asa ca spune-i ca ii lasi un timp de cateva zile sa se gandeasca. Multa bafta si stii ca se spune asa:
"Grea e viata unui peste
Cand se zbate pe uscat,
Dar mai grea e a unei fete
Cand iubeste un baiat!"

Mult SUCCES!
happy

3 răspunsuri:
| xXx_6966 a răspuns:

Salut! daca sunteti amindoi timizi si nu aveti curaj sa vorbiti fata in fata poti sai trimiti o scrisoare si sa-i spui tot ce simti. sper ca team ajutat...bafta.

| Mgdxx a răspuns:

Pai eu su am facut primul pas.am vb cu el si inainte sa plec l-am intrebat"Oare am o sansa la tine?".sI el mi-a zis"Mai mult decat Da"...si din ziua aia am fost cu elwinkingsi eu sunt fire timida si euwinking. Deci ia-ti inima in dinti zi intreaba-lwinking

| kristal a răspuns:

Pai mai intrebare pe la scoala "Cf" fi tu naturala si incerca sa il inviti p afara sau ceva de genu happy si daca si el te place o sa iti zic eu ca o sa faca pasu. Te pup :*