| Alisa a întrebat:

De cat timp sunteti impreuna cu iubitul/iubita? De cate ori pe saptamana va vedeti? Daca nu va vedeti asa des, in fiecare zi, ci doar in weekend, care sunt cauzele, motivele? Este o relatie la distanta? Cum se desfasoara relatia atata timp cat va vedeti doar in weekend?

Va multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| Munchkin a răspuns:

Suntem împreună de un an, o lună şi 12 zile. happy Ne vedem doar în weekend, că atât ne permite timpul. Suntem în acelaşi oraş...momentan. Situaţia se va schimba curând, el o să plece în străinătate peste câteva luni. Vedem atunci cum o să fie. Eu nu aş arunca o relaţie de 1 an jumătate, bazată pe iubire şi încredere, doar din cauza distanţei, şi nici el. O să fie ok...
... sper.

24 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, din fericire imi vad prietenul aproape zilnic, cam in jur de 5-6 ore pe zihee hee... daca se intampla sa nu il vad o zi este din cauza ca sta el la serviciu peste program, dar apoi recuperamhappy... e bine ca stam aproape unul de celalalt, a fost si el plecat in vara in strainatate si nu l-am vazut 3 lunisad, a fost foarte greu pentru mine fara el ca ma obisnuisem cu el dar bine ca acum e alaturi de minekiss.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Suntem impreuna ed 5 luni si ne vedem de cel putin 3 ori pe saptamana.Nu exista ceva fix pentru ca el e cu scoala si familia lui e mai stricta cu programul de 'distractii' al lui.
Se intampla sa ne vedem si zilnic dar nu mai mult de2 ore, iar atunci cand ne vedem mai rarut stam vreo 6-7 ore impreuna.
Sigur ca as vrea sa-l vad mereu dar nici asa n-ar fi bine ca ne-am plictisi la un moment dat!

| Alisa explică:

Pai Corry, eu am o relatie de 4 luni si 2 saptamani. Ne vedem doar in weekend, deoarece el lucreaza de dimineata pana seara, dar stam in acelasi oras. Relatia este ok, deoarece exista incredere, iubire si comunicam foarte mult. Vb in fiecare zilove struck.

lolita
| lolita a răspuns:

Acum sunt casatorita dar intotdeauna in reltia de "prietenie" ne vedeam in fiecare zi, eu nu cred in relatii la distnta. daca nu poate sta cu mine zilnic mai bine o lasam.

| nobody_9468 a răspuns:

Pai asa...de 1 luna si o saptamana, adica de pe 4 ianuarielaughing
ne vedem de 5 ori pe saptamanawinking. adica doar la scoalasad
motivele pentru care NU ne vedem in weekend sunt, probabil, faptul ca l'am refuzat o data si i'am spus ca ne vom intalni cand se mai incalzeste afarabig grin
nu stiu daca e la distanta, adica el n'are un domiciuliu stabillaughing...adica sta la unkisu' si acasaa nu stiu' cand draq se ducelaughing
relatia e una cazuta'n cap, sunt momente in care nici in seama nu ne bagam(ca cica draga d'ne ar afla toata scoala, desi si profii stiu de noi), dar sunt si momente, ca in seara asta, cand eram la un teatru si el a venit cu un rand in spatele meu(probabil m'a vazut ca ma uitam dupa altiilaughing ) si-mi face rost de un loc langa ellaughing

pot sa afirm ca e o relatie "dat'a draqlui de ciudata", adica el crede ca eu sunt de bani gata, eu cred ca e un draq si jumatate, si desi cica "sunt de bani gata" umblu cu el de care majoritatea lucrurilor care le poti spune despre el sunt negativelaughing. dar il iubesc asa cum estehappy

bafta

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Eu sunt cu iubitu meu de o luna si o saptamanabig grin...si neam desp 1zi dar ne-am impacatlove struck
ne vedem cam de 2-3 pe saptamana pentru ca el este la politie si acum are practicasadsi din fericire a nimerit sa faca in oras.
oricum relatia merge bine si ar merge si mai bine daca amandoi nu am mai fi asa de incapatanatibig grin

| Corinne a răspuns:

Buna! kiss eu am o relatie care chiar azi avem 4 luni de cand suntem impreuna, ne iubim enorm de mult si ne vedem de cel putin 5 ori pe saptamana adica la scoala fiind aproape liceele unul de altu avem timp sa ne vedem si intr-o pauza de 10 minute)asta din caz ca nu lipseste nici unul din nou in ziua respectiva big grin) iar in weekend ne mai vedem o zi depinde ce planuri avem... din pacte nu ne intalnim cand avem noi chef fiindca locuieste cam la cca 20de km de mine si bineinteles ca nu pot merge sau veni la mine pe jos cand ni se face dor unul de celalalt happy In general ne intelegem bine si ne iubim enorm de mult dar ca in fiecare relatie exista si certuri dar le depasim impreuna love struck
Tu ce ne spui de relatia ta?batting eyelashes

| hamsterx a răspuns:

Eu sunt impreuna cu iubitul meu de 11 luni.ne vedem in fiecare zi, de cand suntem impreuna decat intr-o zi nu ne-am vazut deloc, in rest ne vedem mereu si stam aproape toata ziua impreuna, mai putin cand suntem la scoala. eu una personal cred ca nu as putea avea o relatie la distanta pentru ca nu as suporta sa nu-mi vad persoana iubita mult timp sad.
te pup:*

| lindsay a răspuns:

Buna. Eu il vad zi de zi avand in vedere ca suntem la acelasi liceu in aceeasi clasa. Chiar de aici a inceput toata idila. Merge excelent desigur divergente apar mereudar se trece peste daca vrei cu adevarat...cat despre ce se zice mai sus ca scoala e pentru invatat si nu pentru pupaceala.nu vad cum ti-ar putea afecta studiile faptul ca il vezi si la scoala. daca esti moderat si stii sa le imbini atunci nu ai probleme.
Dupa parerea mea merg si relatiile la distanta. Nu stiu insa daca pe perioade indelungate.
:*

| MissD a răspuns:

Eu sunt de un an si 10 luni. chiar azi facem:X ne vedem aproape in fiecare zi.mai putin in weekendurilaughing adica. dumiica ne vedem. ca el nu e din oras. vine aici la scoala. si sta aici. pe perioada vacantei ne vedem mai rar. si ne cam ertam atuncisad

| Abcfunny a răspuns:

1. o luna si 3 sap
2. o data pe sap, duminica:9
3.cauza pai... avem scoala si suntem din cartiere diferite:d
4.Nu
5. fff bine love struck

| meyryi a răspuns:

Buna Alisa.eu am o relatie de 2 ani.eu sunt in buc la facultate iar el e in craiova la facultate.De vazut ne vedem poate si la 3 saptamani si atunci stam doar 2 maxim 3 ore.Relatia degurge destul de bine dar mai apar anumite divergente dar se trece foarte repede peste...si o luam de la capat

| Monique_3125 a răspuns:

Buna! sunt impreuna cu prietenul meu de 7 luni, imediat 8.ne vedem cam de 5 ori pe saptamana, nu invatam in acelasi liceu, dar cand suntem in vacanta ne vedem in fiecare zi si nu-nu cred ca as putea avea o relatie la distanta.
Acum totul e foarte bine:X
happy

| IrInA_3016 a răspuns:

Sunt cu el de 2 ani si 4 luni. e vecin cu mine si ne vedem foarte des. nu trece zi fara sa ne vedem. iar cand nu e la lucru stam aproape toata ziua impreuna:X e super:*

| ellabutterfly a răspuns:

O luna. De 2 ori pe saptamana, in weekend. El lucreaza, eu cu scoala :d
Nu, stam la o distanta de vreo 10 strazi laughing Pai mai vb la tel si pe messenger. Si daca ne ducem mai mult dorul cu atat e mai frumos cand ne intalnim big grin :X

| RainDrop a răspuns:

De 3 ani, cu iubita, si locuim impreuna deci ne vedem cam 24/24

| ruxy_3175 a răspuns:

Buna! Am o relatie de 2 ani si 3 luni... ne vedem zilnic pentru ca stam pe aceeasi strada... big grin

| sunset22 a răspuns:

Buna. eu sunt de 1 an si 7 luni big grin ne vedem o data pe saptamana, duminica happy. e putin ciudat pentru ca invatam in acelasi liceu. nu ne intalnim la scoala deoarece consider ca scoala-i pentru invatat nu pentru pupacealahee hee. inainte ne intalneam mai des ca lucram impreuna si ne intalneam la serviciu dupa ore insa chiar si atunci nu stateam impreuna deoarece aveam treaba amandoi. nu ne vedem des dar vorbim la telefon sau ne sunam pe skype cam 8-9 ore pe zi big grin big grin. relatia merge mai mult decat bine.
stii tu zicala " ochii care nu se vad se uita"...asta depinde de cat de mult tii la persoana respectiva big grin happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, am o relatie de 5 ani si ceva, ne vedem doar in weekend pentru ca altfel nu se poate, el in cursul saptm e la serviciu iar eu cu facultatea. daca iubesti cu adevarat rezista si la distanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Corry, eu am o relatie de 4 luni si 2 saptamani. Ne vedem doar in weekend, deoarece el lucreaza de dimineata pana seara, dar stam in acelasi oras. Relatia este ok, deoarece exista incredere, iubire si comunicam foarte mult. Vb in fiecare zilove struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai Corry, eu am o relatie de 4 luni si 2 saptamani. Ne vedem doar in weekend, deoarece el lucreaza de dimineata pana seara, dar stam in acelasi oras. Relatia este ok, deoarece exista incredere, iubire si comunicam foarte mult. Vb in fiecare zilove struck.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt cu iubita mea de aproape 3ani si locuim impreuna.Iti dai seama ca ne vedem in fiecare zi chiar daca ea lucreaza. P. S Vreau sa-ti multumesc pentru sfatul care mi l-ai dat data trecuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 19 ani

| laurika_7462 a răspuns:

Suntem impreuna de ap 2 ani si ne vedem si la 1 saptamana si la cateva zile, chiar si 2 saptamani. el sta la 20 de kilometri distanta de orasu meubig grin