| Tukann a întrebat:

De cateva luni am avut niste probleme cu o bacterie fungica inca mai are niste efecte slabe.Dar de ceva timp cand am facut sex imi vine sa ejaculez dupa primele 2 min sa fie asta ejaculare precoce? Si cum as putea scapa de aceasta disfunctie?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Daca nu exista o legatura directa intre afectiunea fungica si faptul ca ejaculezi mai repede decat in mod normal, se poate constata ca suferi de ejaculare precoce.
Exista metode de a intarzia ejacularea, dar e bine sa te documentezi:
https://www.csid.ro/......e-10889532

| Tukann explică (pentru dannyel86):

Asta ma intreb si eu poate fi de la afectiunea fungica? Adica nu am avut probleme de genul pana acum...

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai fa un trataments erios sa scapi de bacteria aia si nu ma fa sex deloc, ca tot infectezi femeia si te reinfectezi tu.
Chiar nu ti s-a spus pana acum sa nu afcis ex deloc, pana la terminarea tratamentul si pana nu primesti raspuns "negativ" de la laborator, ca ciuperca respectiva nu mai este prezenta?
In felul asta, ciuperca continua sa se imulteasca sis a te infecteze atata pe tine cat si pe partnera de sex, putand sa-ti imbolanveasca aparatul reproducator. Dupa cum vad, deja esti afecatat, avand probleme de ejaculare.
Un tratament ignora, poate duce la imbolnavirea grava a organelor sexuale si imposibilitatea de a mai interuine relatii sexuale nromale.
Pana nu vei intelege ca ceea ce faci este frectie la picior de lemn, nu te vei vindeca.
Tratamentul trebuei facut consecutiv de ambii partneri de sex, tocmai pentru a se evita recontaminarea. Sexul este interzis pe toata perioada tratamentului, In situatii grave, tratamentul se repeta de 2-3 ori, pana testele de laborator ies negative la ambii partner.

| Tukann explică (pentru Violleta2022):

Am facut analize si am fost de 3 ori la dermatovenerolog e doar la nivel local spune el.Mi.a tot dat creme ...in analizele de sange nu exista nici o
infectie.