| alinel0808 a întrebat:

Nu am mai facut sex de multe luni si urmeaza sa o fac ce sa fac sa nu ejaculez precoce? masturbarea e o solutie?

9 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Mda.In acest fel preludiul ar dura mai mult si exista posibilitatea ca partenera sa fie multumita, chiar daca partida de sex nu e ca-n filmele porno, vorba lui @Nickolaus.Doar sa poti avea tu erectie iar.

| corbulalbrosu a răspuns:

Singura solutie viabila intro astfel de situatie o reprezinta posibilitatea de a intretine mai multe reprize succesive de sex, deoarece doar asa poti spera ca acestea sa devina rand pe rand tot mai lungi. Capacitatea de a reusi sa-ti coordonezi si controlezi ejacularea se obtine in timp dupa ce se instaleaza rutina si odata cu ea experienta si priceperea, va dispare supra excitarea care se datoreaza emotiile inerente in cazul sexului cu o "bunaciune" sau cu o minora virgina si seducatoare. S-ar putea ca o masturbare sa ajute intro oarecare masura dar de obicei rezultatul este nesemnificativ, cu toate astea poti incerca deoarece nu ai nimic de pierdut. Succes.

| mihai69 a răspuns:

Masturbarea ar trebui făcută cu trei minute înainte de sex, altfel „efectul" ei de întârziere tinde rapid spre zero.
Ai putea încerca un spray cu lidocaină pe gland, dar nici aia nu e o soluție prea sigură. Oricum - o să te simți ciudat cu capul „amorțit".winking

| Emilian65 a răspuns:

Masturbarea nu este o solutie pentru a impiedica ejacularea precoce. Ce poti face? In timpul desfasurarii actului fa pauze micide cateva secunde, fara scoaterea penisului din vagin, apoi dupa fiecare pauza continua pana cand simti ca-ti vine sa ejaculezi, faci iar o pauza de cateva secunde, apoi iar continui actul sexual s.a.m.d pana cand ajunji la capatul puterilor si apoi iti dai drumul in prezervativ si finalizezi actul sexual. Sper ca ai inteles ce ti-am zis eu.

| Goete a răspuns:

E o priblema pentru tine sa ejaculezi si sa dai mai departe?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o solutie sa te masturbezi in ziua in care urmeaza sa intretii relatii sexuale, dar inainte bineinteles. Si nu uita ca dupa aceea sa te speli big grin

| Jessica007 a răspuns:

Nu ai ce sa faci, asa se intampla daca nu ai mai facut-o demult.Ti se intampla prima data sa ejaculezi repede dar a doua oara daca continui raportul intim tot atunci nu ti se mai intampla, poti sa tii mai mult.

| Nikolaus a răspuns:

Frate, daca esti excitat al dracului de tare n-ai ce sa faci. Daca zici ca n-ai m-ai facut-o de mult timp o sa bubui in pat, m-as mira daca rezisti 10 minute, de ce crezi ca actorii porno rezista jumate de ora sau mai mult? Ca aia o fac zilnic, e job pentru ei, pentru ei e 'Hai sa o fac si pe asta' ca si cum nu ar fi nimic iesit din comun, nici nu se simt prea excitati facand-o zilnic, intelegi ce zic?
Masturbarea nu = cu sex, deci nu e o solutie.

| kurinkita a răspuns (pentru Nikolaus):

Aia rezista jumatate de ora fiindca ca la orice filma, o scena e compusa din nshpe filmari. Se termina ala din 5 in 5 minute.