| RaulSpătar1996 a întrebat:

Bună TPU, Am 21 de ani, am o viata sexuala nu prea ok, o fac din luna in luna cu o fata pentru care nu simt nimic..suntem doar,, prieteni cu beneficii,, ..bun..problema mea este că mi-am început viata sexuala la 15 ani iar de atunci pana acum, faceam sex și 30 min..acum de o luna, imi vine sa ejaculez dupa 5 minute, am inteles ca e chestie de psihic.Voi ce credeți ca e? Nu e ejaculare precoce, că nu ejaculez in primele 2 minute. Dupa ceva timp doar. Inainte o lasam pe ea deasupra, nu aveam nimic, acum daca o las deasupra..sunt gata in câteva minute.Ce pot sa fac? Menționez ca ma masturbez destul de des ..sa fie asta o soluție? Sa renunt la masturbare?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarae excesiva este responsabila de ejacularea precoce si de lipsa placerii intense la sex cu o femeie.
Sex de 5 minute, ca-ti place sau nu, nu este ok. O partida sexuala trebuie sa tina mai mult de atat, ceva nu este in regula cu tine, posibil mult prea multa masturbare car te-a afectat si ti-a afectat potenta.

| Violleta2022 a răspuns:

5 minute de sex?
Mai bine faci o labuta, ca-i jenant sa te scapi pe tine dupa 5 minute si sa lasi femeia nesatisfacuta.
"Menționez ca ma masturbez destul de des"... dar masturbarae excesiva este o alta problema care iti afectaeza creierul, gandirea, nervii...si toate pornesc la ura asta care o ai pe femei, gandind ca toate sunt curve (asa cum ai scris pe alt topic fara rusine), cand tu in realitate esti incapabil sa le satisfaci.

| corbulalbrosu a răspuns:

Solutia ''buna si corecta'' o constituie activitatea sexuala cat mai frecventa, care sa fie intretinuta in mod constanta si pe cat este posibil cu aceeasi partenera de sex. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masturbarea afectează potența însă nu-ți pot spune cu exactitate. cel mai bine ar fi să vizitezi un medic specializat.