| AnneMarie_9433 a întrebat:

de cateva luni ma intalnesc cu un baiat mai mare cu un an el are 18 eu am 17 imi vorbea de sex /dragoste pana cand am facut-obig grin A fost placut minunat ca sa zic asa dar nu sa protejat si de cateva zile am greturi si dureri de burta nu stiu ce sa fac. Oare sunt insarcinata? Ce solutii am nu cred ca avortul este o solutie! FUNDAbig grinbig grinbig grin

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,nu stiu cum tu ai putut sa o faci asa fara sa va luati masuri de protectie,data viitoare sa ai mare grija ca e nu de gluma,pe langa o sarcina nedorita te poti alege si cu diferite boli,asa ca cel mai indicat e prezervativul.
In fine,fapta e deja consumata, daca esti sau nu insarcinata nu putem sti, doar banui. Durerile de burta si greata fac parte din simptomele unei sarcini dar nu neaparat.Cel mai bine e sa iti faci un test de sarcina la cel putin 2 sapt.de la actul sexual.Nu ai spus daca ai avut sau nu menstruatie,depinde daca a ejaculat in tine,depinde daca erai sau nu intr-o perioada fertila, depinde de mai multi factori.
Discuta cu partenerul sa luati o masura de protectie pe viitor si ca sa te convingi fa-ti testul de sarcina sau prezinta-te la ginecolog.
Starile care le ai le poti avea si fara sa fi insarcinata, mai sunt si alte simptome dar mai ales lipsa menstruatiei.

| mgtow a răspuns:

Fa-ti un control de sarcina si vezi ce rezultate ies. Daca faci bebelus atunci sa fii sanatoasa si sa te pregatesti de multe discutii, poate te da si afara din casa. Mi-e rusine cand aud cazuri ca ale voastre doamne puteai sa iei vreo boala sau ceva mai rau tu iti strici viata.

| glamour a răspuns:

El doar s-a folosit de tine din pacate iar tu i-ai cazut in plasa, te-a jucat pe degete, te-a bagat in pat iar acum evident e indiferent. Sper sa ma insel si sa nu fie asa. Lasa-l ca in relatia asta esti folosita nu iubita. Si ca sa revenim la intrebarea ta. Fa-ti un test de sarcina, un test de sarcina se face la 2 saptamani de la contactul sexual neprotejat sau la 3 saptamani de la intarzierea menstruatiei. Avortul este intotdeauna o solutie daca nu vrei sau nu ai posibilitatea de a pastra fatul. Pe viitor protejeaza-te, pe langa faptul ca risti sa fi gravida risti sa ai si cine stie ce boli cu transmitere sexuala. Documenteaza-te, sexul nu inseamna numai placere, ci si responsabilitate.

| username23 a răspuns:

Buna, eu as zice sa nu iti faci griji prea degraba, dupa citeva zile de la actul sexual nu devin evidente simptomele unei sarcini. Ar trebui sa treaca cam 2-3 saptamini ca sa apara greturi si ameteli, eu zic sa astepti cel putin o saptamana si sa faci un test de sarcina. Acum, cind au trecut doar citeva zile nu e cazul sa te alarmezi. Bafta!

| gabriel_9090 a răspuns:

Nu ca as vrea sa ma bag dar daca a ejaculat cand era in interior esti gravida daca nu atunci stay linistyta ca ai impresia atat:*

| Nokia31 a răspuns:

batting eyelashes ia un test de sarcina si vino aici cu rezultatul. totusi poa sa fie doar un ciclu mai rautacios

| liwia1993 a răspuns:

La cateva zile dupa ai chestia asta ...sau doar ai impresia...e pe sistem nervos cred.calmeaza-tehappy da nu ai si u macar un calendar ceva? adica ar fi cazul sa te pritejezi intr-un fel ca e atat de naspa sa stai cu stresul asta.