| AnnaMaria1 a întrebat:

acum 3 saptamani am facut dragoste cu iubitul meu protejat. Am intampinat ceva greutati pentru ca eram virgina si am avut dureri extrem de mari.Nu stiu daca relatia a fost intretinuta pana la capat tocmai pentru ca au existat dureri insuportabile. Problema este ca trebuia sa imi vina, mi-a venit cam dupa 3 zile, dar ceva mai diferit fata de cum era inainte. Am ciclu neregulat si de aceasta data mi-a venit mai putin. Dupa 11 zile calculate de mine nu m-am putut da jos din pat,m-am trezit extrem de ametita si imi era putin greata. Practic nu am putut sa ma ridic din pat pentru ca ameteam foarte tare, acum deja sunt 3 saptamani si mai tot timpul ma doare burta; deci nu pe jos,ci stomacul in sine si uneori ceva intepaturi in zona ovarelor de asemenea prezint dureri de cap si greata,adica mananc si imi este foame dar dupa ce termin parca nu-mi pica bine. Eu nu cred ca este posibil sa raman insarcinata,o data ce a fost protejat si nici nu am reusit cine stie ce. Dar totusi simptomele ma cam sperie,+ ca am avut oscilatii de tensiune. Niciodata nu am avut tensiunea mica, dar am avut cateva zile in care a fost mai mica de cat de obicei. Voi ce credeti? Vreau un raspuns serios!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Cand incepi viata sexuala corpul se regleaza in functie de noua stare dar nu dureaza mult pana aveti o viata sexuala regulata, nu esti gravida daca te-ai protejat, nu s-a produs acul sexual complet si de acolo o dereglare hormonala.Stomacul te doare de frica sa nu fii insarcinata.

2 răspunsuri:
| VladHelp a răspuns:

Nu esti insarcinata. Organismul sufera niste schimbari.

| Anastasia18 a răspuns:

Consider ca suferi o dereglare hormonala, probabil in timpul actului te-ai excitat foarte tare, iar acestea sunt repercursiunile. Si stai linistita daca ai folosit prezervativ, nu esti insarcinata.