| anonim_4396 a întrebat:

buna.De ce ne indragostim, apoi nu mai iubim? Si spunem adio fara sa gandim?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Dragutsa rima,intr-adevar!
Acum sa-ti explic.
Tot timpul suntem in cautarea dragostei,chiar si inconstient.
Cu totii suntem jumatati ale unui intreg.
In drumul nostru,cautand cealalta jumatate,din nerabdare,din teama de singuratate,din viciu poate,alegem pripit,fara prea multa chibzuiala.
Un zambet frumos,o privire luminoasa, un chip care ne atrage, mereu se gaseste ceva care sa ne atraga atentia de la tinta reala.Si ne oprim din drum,pentru mai mult sau mai putin timp.
Cand dragostea nu e cea reala,se va stinge si ar trebui sa ne simtim norocosi,nu ne gasisem inca jumatatea,fusese doar o fata morgana inselatoare,putem sa continuam sa cautam.
Dar,ne doare totusi,ne doare pentru ca investim sentimente, investim suflet si nu avem de unde sa-l mai luam inapoi.
Cauta sa nu-ti risipesti sufletul in iubiri false, inselatoare.
Doar unul ai!

| Picasso a răspuns (pentru greece12):

Un raspuns "poetic" >big grin

| greece12 a răspuns (pentru Picasso):

La o intrebare poetica.
Dar foarte real!

| Picasso a răspuns (pentru greece12):

Asa este tongue

12 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Oo frumoasa rima smug
hmm pai la inceput aveti un scop sa il cuceritzi "p-ala"! apoi dupa ce stati oleaca cu el, hmm o sa va plictisiti, ca vreti altceva, el nu mai este la moda si e plictisitor, vreti altceva si tooot ashea!
Hmm o sa vina si vremea cand o sa te gandestisi la "viitorul apropiat " asa ca tooate la timpul lor, mai greshesti mai invetzi din propriile gresheli mai putin ale altora, etc!

| madyddd a răspuns (pentru Picasso):

Mersi. o sa tin cont de sfatul tau. happy ah si multumesc ca ti-a placut rima.

| Picasso a răspuns (pentru madyddd):

N-ai pentru cum! toot ashea cu rima smug

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru madyddd):

Si cum era continuarea...
Atatea amintiri clipe nu pot uita
Sunt atat de confuza in camera mea happy

| Leocerba a răspuns:

De CrazY Win

| PoUfOuLeTe a răspuns:

Asa e firea omeneasca.

| frei a răspuns:

Din cauza impermanentei inerente existentei
Nimic nu dureaza.
Ceea ce se naste trebuie sa si moara.
La fel e si cu iubirea din pacate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cunosc pers ce au luptat pentru iubire apoi siau batut de ea oamenii is nepasatori cred apoi sufera dar e prea tarziu

| buanna a răspuns:

Pentru ca acele persoane nu mai iubesc, sau mai exact nu cunoaste sentimentele pentru mult timp