| Anutsa_5885 a întrebat:

De ce ne indragostim apoi nu mai iubim?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Cypronge a răspuns:

Poate din cauza ca nu a fost dragoste adevarata de la inceput a fost doar o atractie de moment, si in timp micile sentimente au disparut de tot.
Pt a evita o asemenea situatie e bine sa te gandesti foarte atenta la ce te atrage la persoana respectiva si daca nu esti sigura pe decizie e mai bine sa nu te implici intr-o relatie.

| Stefania96dfg a răspuns:

Nuj cum sunt ceilalti, dar eu ma indragostesc foarte usor si repede de tot ce e nou! Ne indragostim pentru ca fara dragoste lumea ar fi pustie! Nu mai iubim pentru ca vrem ceva nou, la un moment dat ne "plictisim" de acea persoana, sau nu mai iubim pentru ca acea persoana nu te iubeste! Daca e asa o iubesti din ce in ce mai mult pana iti dai seama ca el\a te vede doar ca pe un simplu amic\a sau chiar nici nu stie ca existi! Parerea mea!

| andu_9113 a răspuns:

Pentru ca nu stie cum se "ne rasfete"; nu stie cum sa ne tina langa ei si nu are acel "ceva" pentru a'l iubi mereu.

| CrisDdf a răspuns:

Pentru a relatia se raceste cu timpul daca nu te vezi cu persoana respectiva sau apare altcineva.

| geomit a răspuns:

Cand ne indragostim. NU iubim...Suntem doar atrasi unul de calalalt. Iubirea este faza urmatoare.Cand atractia fizica se estompeaza si lasa loc altor sentimente (apreciere, respect...
)