| deliciooouuusss a întrebat:

de ceva timp am o relatie cu un baiat (10 luni) el este cu o persoana (aceasta este plecata in afara). Am acceptat situatia de dragul lui pentru ca pot spune ca il iubesc. Dar sincer m-am saturat de situatia asta il vreau doar pentru mine de cand am auzit ca vrea sa faca si nunta cu aceasta parca mi.a dat cu ceva in cap, mi.a ajuns! cand era cu mine afr il suna statea jumatate de ora cu ea la telefon nu ziceam nimic de craciun de revelion la fel a venit ea din afara si au petrecut impreuna sarbatorile (si pe mine m-a pus sa st cu alde mama sicer da am facut asta am stat cu parintii sa nu se supere ). De cand am auzit ca vrea sa se ins. cu ea am avut o discutie si i-am zis ca daca va face asta eu voi pleca din viata lui, si a zis ca o face din obligatie. mi-a zis ca nu vrea sa renunte la mine si ca nu stie cat o sa mai sta cu aceassta. Chiar nu stiu ce sa ma fac! voi fetelor ce parere aveti? (nu sunt singura fata care a trecut prin situatia asta cunosc multe fete dar eu am pus prea mult suflet in tot "jocul asta")

Răspuns Câştigător
| crazy_5962 a răspuns:

Draga mea nu esti singura care a facut asa(eu sunt una dintre persoanele care a actionat ca tine, de frica sa nu il pierd). Acest baiat te foloseste, cat timp prietena lui este plecata isi petrece timpul cu tine iar atunci cand ea vine in tara nu mai se gandeste la tine! Iti va fi greu o perioada, pentru ca te-ai obisnuit cu el, il iubesti totusi sunt 10 luni nu 10 zile! Dar trebuie sa stii ca viata ta merge inainte cu sau fara el,nu trebuie sa dramatizezi esti tanara ai viitorul in fata,este pacat sa il lasi sa te foloseasca in acest hal! Daca se insoara nu crezi ca este ceva mult mai serios decat spune el,nu prea ai cum sa te insori din obligatie,exista un motiv bine intemeiat pentru care o face! E pacat sa te distrugi astfel,te minte mereu te face sa suferii! Iti recomand sa termini relatia cu el,si sa te ocupi cu altceva pentru al uita! Cu siguranta spui acum ca viata ta nu are sens fara el, dar iti vei da seama peste un timp ca este mai bine fara el! Si daca el va fi sa fie intr-adevar alesul tau, va fi si peste un an sau doi(asta in caz ca se desparte de acea persoana)! Fi tare, priveste partea plina a paharului si o sa vezi peste un timp ca am avut dreptate!(este proprie experienta). Succes, te pup!(daca ai nevoie de mai multe sfaturi lasa.mi mesaj pe privat )!

| deliciooouuusss explică (pentru crazy_5962):

Buna :* add te rog frumos deelice.deeli sa mai vorbim:*

14 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Ce prostie e asta mai?happy pai tu ce esti, papusa lui gonflabila? oare nu meriti si tu o relatie normala, un baiat care sa tina la tine, chiar ai nevoie de prostia asta? omul isi vede de viata lui si tu stai si suferi aiurea.foarte rau faci

| johnyboy a răspuns:

As fi vrut sa-ti zic exact ce zic majoritatea, adica las-o balta ca esti folosita, dar eu ca baiat iti zic o experienta de-a mea: am avut si eu o fata de la tara, cu putina experienta de viata, foarte frumoasa si de ce sa nu recunosc mai mica decat mine cu 3sau4 ani, in fine! eu fiind combinat, am vrut doar o simpla aventura cu ea dar ei i s-a pus pata pe mine, mie imi convenea ca era la dispozitia mea, statea in casa cand ma intalneam cu prietena oficiala, o scoteam numai noaptea sa nu ne vada cineva si statea pe bancheta din spate cand o luam de undeva cu masina ca aveam geamuri fumurii si nu o vedea nimeni.sincer ii ziceam de fiecare data ca nu ma mai inteleg cu prietena oficiala, ca nu o mai iubesc, ca o voi lasa, samd, dar nu aveam de gand sa fac asta niciodata, buuun.s-a terminat cand ea intr-o zi mi-a zis ca daca nu am curaj sa-i zic ca eu nu sunt fericit langa ea, o va face ea in locul meu(o cunostea ca orasul este mic), iti dai seama ca atunci am rupt relatia in sec 2, ea fiind doar o aventura pentru mine.ia incearca si tu ceva de genu' si ai sa vezi reactia lui.cred ca va reactiona exact cum am reationat eu, si atunci o sa-ti dai seama ca esti folosita.imi pare rau sa-ti zic asta dar meriti ceva mai bun!

| deliciooouuusss explică (pentru johnyboy):

Mersi multhappy:* ideea e ca la mine eu merg cu el ziua. ne ducem la rest impr cu pr lui. cand ne ducem la el acasa intram aman2 in scara vad vecinii. adica ne expunem. happy impreuna big grin
stie lumea de noi. din cart si astea. si cine ma cun stie ca sunt cu el si pe el la fel happy doar ca este acea persoana (mentionez nu am nimic cu ea, pentru ca eu sunt a 2 pers ) si cum am zis ca sta cu ea la tlf si cand e cu mine si vine in tara sad si multe chestii de genu sad. s.a certat cu cineva pentru ca mi-a facut niste gesturi (cum ar fi sa vina dp mine pe starada sa imi puna mana pe fund). si acum a plecat din tara la ea. si intra mereu. dar de vreo 2 zile nu a mai intrat si. aseara cand a fost am vorbit si era foarte rece cu mine.

| Onutsu a răspuns:

Pai din moment ce el nu este decis, vrea sa se insoare cu aia, sa stea si cu tine, inseamna ca va vrea pe amandoua, paremise ca este cam afemeiat, spune-i in fata, ori eu, ori ea? si atat! daca e barbat adevarat si te vrea pe tine, atunci te alege pe tine, daca te vrea doar pentru a fi pe banca de rezerva, nu are rost sa stai! Nu merita, trebuie sa porti o discutie cat se poate de serioasa pentru ca altfel cineva va avea de suferit! Succes in alegerea deciziilor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca nu credeam asa ceva, am mai auzit eu de la altii dar nici sa devii amanta unuia din cauza frumusetii lui. Eu zic sa-l lasi dar nu asa cu una cu doua, incearca sa-i scrii si viitoarei mirese de relatia voastra, asa merita asemenea nesimtiti care-si trateaza aproapele ca pe o roata de rezerva, razbuna-te macar sa te racorasti la suflet

| WildDream a răspuns:

Te joaca cum vrea el si tu ii inghiti fiecare minciuna si promisiune desarta. Te are si pe tine si pe ea, dar pe ea o ia de nevasta, e langa ea de sarbatori, iar tu esti doar o distractie pentru cand e ea plecata. Nu-l mai lasa sa te fraiereasca asa, nu o sa se desparta niciodata de ea pentru tine. Mereu ea va fi mai importanta decat tine, ea va fi pe primul loc iar tu poate nici pe al doilea nu estiwinking
Lasa-l ca sunt destui baieti, nu-l mai lasa sa te duca cu zaharelu pentru ca esti si tu constienta in adancul tau ca nu o sa fie numai al tau, mereu va fi al ei.
Uite ca la sfarsit ai si numit aceasta "relatie" un joc, deci esti constienta ca niciodata nu o sa fie ceva serios...

| Liliana1981 a răspuns:

Suferi din greseala ta. La inceput nu te-ai gandit ca asa o sa fie? De fapt ti-ai acceptat conditia inca din perioada sarbatorilor. Te-a folosit pentru ca tu ai vrut asta. Si-ti zice ca nu vrea sa renunte la tine si ca nu stie cat o sa mai stea cu viitoarea lui sotie? Nu vezi ridicolul situatiei?

| crissa20 a răspuns:

Eu zic sa renunti la el! nu te merita, nu mai accepta sa fii pe locul 2!

| XyYx a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa te desparti de el. Nu ti-o spun cu rautate, stiu ca te doare si inteleg situatia, insa de ce sa se insoare cu ea din obligatie?
Atunci cand iubesti pe cineva faci ORICE pentru el/ea.
Daca te iubeste cu adevarat o va parasi si te va alege pe tine. In dragoste e loc doar pentru doi si atunci cand iubesti nu mai ai ochi pentru nimeni, nici sa stai doar asa la misto. Te intereseaza doar persoana de langa tine si atat. Nu te mai intereseaza nimeni nu te intereseaza ce spune lumea, te certi cu toti daca e nevoie insa faci totul pentru iubire.

Eu una nu inteleg cum ai putut sta cu el 10 luni stiind ca mai sta cu alta. Eu nu suport nici sa ma gandesc ca iubitul meu ar putea sta cu alta.
Sfatul meu e sa il lasi, cu toate ca vei suferi insa iti va trece si iti vei gasi pe cineva care sa te iubeasca asa cum meriti. Nu cred ca ai vrea sa devii amanta lui dupa ce se va insura. Vei fi mereu pe locul 2.Iti place asta? Mie nu! Eu vreau sa ocup locul 1 in viata lui, eu sa fiu totul pentru el asa cum si el este pentru mine. Trebuie sa existe un echilibru intre voi 2. De ce el sa stea cu alta si tu sa ai ochi doar pentru el? De ce el sa vorbeasca cu alta si tu nu? Nu e bine, asa gandeste-te ca pe viitor iti va fi mult mai rau asa ca mai bine este sa tai raul din radacina happy

| g2012 a răspuns:

Eu zic ca oricat te doare realitatea este urmatoarea "te foloseste"! dar el se afisaza cu tine? la parintii lui ati fost iesit in oras? care este maie xact relatia ta cu el si ce relatie are el cu cealata?

| deliciooouuusss explică (pentru g2012):

La parintii lui nu am fost big grin dar am iesit cu pr lui in oras si pe mine ma considera baza la elbig grin
relatia cu ea pentru bani (e plecata in afara) si imi zice mereu ca sta cu ea pentru bani si ca el nu vr sa ma piarda pe minebig grin

| Martac_Auras_1997 a răspuns:

Aa deci il vrei doar pentru tine? da-mi add sa vb happy id: aureliangabriel75

| UnPrietenDeNadejde a răspuns:

Nu stiu cum ai acceptat atatea.Il iubesti? O sa iti treaca! Din moment ce el a acceptat sa aiba 2...nu te iubeste cu adevarat.Si daca vrei neaparat:du-te la arabi!