| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp am observat un baiat pe aici pe la mine si a cam inceput sa mi placa de el. Nu am vorbit niciodată cu el, pentru ca nu am avut ocazia. Ma cunoaste asa din vedere, adica nu e sa zici ca nu stie ca exist???????? Eu am 18 ani si el are 27, nu cred ca ar fi o mare problema. Vreau sa ma bag in seama cu el dar nu prea stiu cum. I-am dat cerere pe Facebook, mi-a acceptat ai atât. ???????? Nu am curaj sa i dau mesaj, adică mi-a rusine. Adevarul e ca se cunoaste cu cativa baieti din grupul cu care ies, dar nu vreau sa le spun pentru ca mi e frica ca m ar judeca, adica mi ar spune ce as putea sa vad la unul de 27 de ani..Si nici nu stiu cum sa vorbesc cu el altfel. Puteti sa mi dati un sfat, ceva?

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Se intampla foarte rar ca o fata sa faca primul pas si baiatul sa reactioneze urat.
Asta doar in caz ca are prietena sau pur si simplu nu e interesat.
Faptul ca i-ai dat cerere,trebuia sa-i dea de gandit.
Sau e ca si tine,adica pe aceiasi lungime de unda, nu stie cum sa se bage inseama.
Dai un like doua la o poza si vezi cum reactioneaza.
Daca nu, trebuie sa gasesti o cale sa te bagi cu el in seama.
Daca e ca si tine, nu se baga in seama pentru ca i e rusine sau nu stie cum, puteti sa asteptati mult si bine.
Succes!

| Sofer a răspuns:

9 ani diferența. Nu vârstă e problema. Scriei tu prima mesaj dacă el nu o face.

| elenaalexa123 a răspuns:

Semnele de intrebare erau niste emoji uri laughing