| andreeaidkj a întrebat:

Nu credeam ca o sa imi spun povestea aici, dar chiar nu stiu ce sa fac. laughing Nu stiu cum sa procedez.
Imi place de un baiat de aproape un an(adica mi-a placut de el iarna trecuta, apoi mi-au placut si altii mai mult, iar acum iar imi place el). Nu stiu daca si-a dat seama ca imi place, oricum in realitate nu am vorbit niciodata, l-am vazut de mai multe ori de la departare si nu am avut ocazia sa il salut. Vorbim doar pe messenger si pe whatsapp, dar nu zilnic si vorbesc cu el casicum ar fi doar un prieten. O singura data mi-a zis ' apropo esti frumoasa rau' pe privat si imi mai da comentarii dragute la poze, dar observ ca ii da altei fete like aproape mereu si comentarii si mai dragute ( nu stiu daca o cunoaste dar eu cred ca ii place de ea., ori e o ruda foarte apropiata, nu am vorbit niciodata cu fata respectiva) in schimb ea nu prea il baga atat in seama prin comentarii. El m-a intrebat daca vin la o petrecere. Am zis nu, apoi da( imi luasem si invitatie) dar pana la urma nu am mai mers. El e mai mare cu 2 ani si suntem aceeasi zodie. Problema e ca eu nu sunt inca la liceu, iar el e la un liceu destul de prost, dar pare destept dupa parerea mea. Eu sunt una din fetele cele mai bune din scoala mea, mereu am luat locul 1, ma plac destul de multi baieti, am cam 4000 de likeuri la poza de profil fara sa pun coduri ( nu vreau sa ma laud cu toate astea doar ca trebuie sa ma descriu putin dar fara sa imi dezvalui identitatea si vreau sa fiu sincera) Si nu, nu sunt genul ala de pitipoanca, care isi face poze cu sanii pe afara deci eu cred ca persoanele au dat like pentru simplul fapt ca sunt draguta, fara sa imi etalez formele. Mai este ceva, in cartierul meu sunt 2 grupuri de adolescenti cam de aceeasi varsta. Eu fac parte dintr-un grup de mai multe persoane iar el are grupul lui(sta cu copiii de la cel mai bun liceu din oras, chiar daca e la un liceu prost). Si desi cartierul nu e foarte mare, nu trecem prea des unii pe langa altii chiar daca stam de exemplu la 10 m departare si ne desparte un copac sau o zona de verdeata, nu ne cunoastem intre noi. Vad ca foarte multe fete populare il baga in seama dar el nu prea le raspunde, desi lasa la o multime de fete comentarii dragute. Ma rezum doar la facebook pentru ca e singurul loc din care pot afla cate ceva despre el. Imi e foarte rusine sa il intreb daca vrea sa iasa cu mine, nu sunt genul de persoana si imi e frica de un refuz. El este foarte sociabil si amabil, dar are ceva diferit in el. nu stiu inca despre ce e vorba. Dar mereu ma gandesc la el si cand il vad aproape lacrimez de fericire laughing. In ultima vreme el nu prea ma baga in seama, mai mult eu. Ba chiar am fost la plimbare si m-am dus la acea petrecere doar ca sa il vad de la distanta(se desfasura intr-un club fara acoperis), ba chiar i-am trimis si un mesaj cu "am trecut pe acolo si te-am vazut, arati dragut" si mi-a zis 'multumesc pentru flatare dar nu imi placea cum imi statea parul" sau ceva asemanatorlaughing e genul de baiat foarte ingrijit si ar fi foarte penibil sa citeasca ce am scris, sper ca nu viziteaza site-ul astalaughing Ma simt ca o retardata in acest moment. Si in final intrebarea mea este: Ce pot sa fac? Chiar nu stiu ce vreau.
*apropo, fata de care pare sa ii placa mai mult este intr-o relatie* Si observ ca el merge destul de des prin cluburi, eu pentru ca sunt mai mica nu fac asta si nu stiu daca o sa vrea asa.

4 răspunsuri:
| swagMeOutBitch a răspuns:

Mai cresti.traiesti prea mult in telenovele, parerea mea

| XtremePWN a răspuns:

Este clar trebuie sa introduci in a 4-a zi de hannuka niste iaurt 3% grasime in jurul casei dupa ce ai impartit cenusa pe langa bradul impodobit de Craciun. Aceasta actiune avand loc, desigur, dupa un ritual shamanist riguros.

| FadetoBlack a răspuns:

Eşti o retardată.
Pana mea, nu trebuie să te lauzi cu like-urile de pe facebook. Bag mâna în foc, că tu faci primul pas, adică tu ceri cereri de prietenie, iar apoi dai la like-uri de te saturi ca să primeşti înapoi. Nu vă înţeleg pe voi, vai îmi place de băiatu' ăsta de un 1 an. Dar nu s-a întâmplat nimic, de ce mai speri? Nu va fi nimic, dacă în acest înterval de timp, 1 an, nu a fost.
Şi ca să-ţi dau un pont: Nu căuta niciodată un băiat dacă ai demnitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai?