| d0areu a întrebat:

Deci, eu a 10 a, ea boboaca, suntem in acelasi liceu. O am la prieteni pe Facebook de vreo 2 ani dar nu am vorbit niciodată cu ea. Imi e rusine sa vorbesc cu ea la scoala. Oare daca ii scriu pe Facebook o sa par ciudat avand in vedere ca ea nu ma cunoaste si nu am mai vorbit niciodată?

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca ea nu te cunoaste, atunci nu o deranja. Esti destul de maricel pentru a intelege ca un baiat caruia ii place de o fata si aceasta este de nasul sau, si se cunosc cat de cat, incearca sa curteze acea fata.

| Nemessys a răspuns:

Daca e sa o luam asa, nimeni nu ar vorbi cu nimeni.
Facebook-ul este un mediu online unde poti sa-ti faci si prieteni noi deci nu vad nici o problema in a face cunostiita cu ea. Cu ocazia asta apuci sa te vezi si la scoala, sa mai vorbiti f2f despre unele chestii si sa va cunoasteti mai bine.

| Juviia a răspuns:

Pai,cand te vezi la scoala sa ii spui ceau, si sa faci cunostinta cu ea. Dupa, puteti vorbi si pe Facebook.

| Laura78 a răspuns:

Cred ca ai putea, daca i se va parea ciudat, asta depinde de ea. Aparentele inseala.

| ZoLd a răspuns:

Nu o sa pari ciudat, da-i mesaj! Fetelor le place atentia si sa vada ca te intereseaza de ea.
Si cu putin noroc poate o sa te intrebe ea de vorba la scoala(daca e genul de fata mai tupeista). Sper ca te-am ajutat, succes!