| Railysse a întrebat:

Bună!

De ceva timp sunt într-o relație cu un băiat, însă în ciuda faptului că știu că mă iubește și ține la mine foarte mult, sunt unele chestii care mă fac să-mi pun semne de întrebare, motiv pentru care aș avea nevoie de sfaturi.

Nu știu dacă sunt eu prea geloasă sau nu, dar face multe lucruri care mă dezamăgesc și mă fac să sufăr foarte mult.

Pentru început, vorbește cu alte fete pe Facebook/Instagram/snapchat etc, pe care probabil nu le va întâlni niciodată, însă poartă discuții despre lucruri destul de intime. Pe lângă asta, are în telefon și o aplicație de întâlniri online, unde mai cunoaște alte persoane (cu care, menționez iar, nu cred că va avea ocazia să se întâlnească în realitate). Pe snapchat are în listă multe fete și primește multe snap-uri, printre care și poze nude. Și cel mai mult mă deranjează că trimite și el poze indecente acelor fete. Când mai iese pe afară și vede tipe sexy, se uită la ele, le face poze pe ascuns. De asemenea, pe Whatsapp este într-un grup cu multe persoane care trimit tot felul de video-uri obscene și vorbesc astfel de lucruri.

Acum ceva timp mi-a spus (cu aer de glumă), că eu nu am voie să fac "chestii" cu altcineva în afară de el, dar el da.

Nu știu dacă asta este normal, întrucât e primul meu iubit, dar mă deranjează mult și mă face să simt că nu sunt de ajuns pentru el, în ciuda faptului că el îmi spune că da.

Toate lucrurile pe care le-am spus mai sus le știu de la el. Nu-mi ascunde ceea ce face, și asta mă face să fiu și mai confuză.

Ce ar trebui să fac? Voi ce ați face în locul meu?

5 răspunsuri:
| akiki a răspuns:

Vorbeste cu el. Spune i ca te doare. Crede ma ca niciun baiat care iubeste o fata nu ar vrea sa o faca sa sufere. Daca va continua sa faca aceste lucruri cel mai bine este sa te desparti de el pentru ca oricat de fericita te va face in alte momente, in sufletul tau vei suferi pana vei atinge un punct in care oricum ve trebui sa te desparti de el. Nu merita sa stai langa o persoana care te face sa te simti "insuficienta". Multa bafta!

| Railysse explică (pentru akiki):

Crede-mă că am vorbit despre lucrurile ăstea de multe ori... Și în ciuda acestui fapt, continuă să facă la fel.

| SG1995 a răspuns:

E evident dă-i papuci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignoră-l și gata. Fără alte discuții cu el.
Ignoră-l total încât să nu știe dacă ești supărată sau v-ați despărțit. Tu ești confuză, să fie și el(asta în cazul că "ar ține la tine", dar nu ține absolut deloc).

| Carrie1 a răspuns:

Pur si simplu, nu te respecta. Atat timp cat este intr o relatie, ar trebui sa se concentreze asupra ta si sa nu si piarda din timpul pe care si l ar putea petrece cu tine, vorbind cu altele necunoscute. Chiar daca nu se va intalni vreodata cu ele, e un lucru aiurea. Si nu accepta sa ti interzica lucruri pe care el le face. Asa cum te abtii tu de la alte chestii, sa se abtina si el! E putin imatur dupa parerea mea!