| Dianis a întrebat:

De curand mi-am inceput viata sexuala. Am facut-o pe 08.08 si apoi pe 14.08. Pe 23.08 trebuia sa-mi vina menstrautia, si totusi nu a venit. Ce se intampla? Precizez ca eram protejati. Astazi am facut un test si a rezultat negativ, Este posibil sa fiu insarcinata?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mai așteaptă, posibil o dereglare hormonală.
Vorbim de sarcină dacă întârzierea este mai mare de 7-10 zile de la presupusa dată a menstrei.
Dacă testul a ieșit negativ, protecție a fost (care a fost metoda?) nu văd de ce ar fi probleme.
Bea ceai de urzică și/sau crețișoară, stimulează apariția sângerării.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atunci este bine dacă ai folosit prezervativul.
Pa, pa.

| candora a răspuns:

Este posibil. Nici o metoda nu garanteaza 100% protectie, deci sarcina poate sa se formeze.
Mai poate fi cazul in care ai fi putut raci si-ti intirzie sau chiar de la faptul ca ti-ai inceput viata sexuala.
Mai asteapta citeva zile si apoi fa testul iar, un test arata sigur un rezultat corect abia din a 21 zi de la implantarewinking

| BlackHorse a răspuns:

Odata cu inceperea vietii sexuale e posibil sa ti se fi dereglat perioada de menstruatie. E ceva absolut normal. Dar daca esti foarte ingrijorata mai poti face un test.

| Shahrukhkhan91 a răspuns:

Poate mai intarzie un picwinking

| Dianis explică:

@ Legiuitoarea. Prezervativul a fost metoda noastra de protectie happy