| pili a întrebat:

eu mi am inceput viata sexuala de acum 6 luni, folosim prezervative, iar ultima menstruatie am avut o pe 28 februarie trebuia sa mi vina pe 28 martie...de obicei nu am un ciclu regulat.suntem deja in data de 08 aprilie si nu mi a venit. oare pot fi insarcinata? mi am facut un test de sarcina zilele trecute si a iesit negativ. dar totusi imi e frica.

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mergi la ginecolog.

| olinka_1152 a răspuns:

Stai linistita,, ciclu la unele fete nu merge regulat aceasta depinde de organizm.

| Alexandra_2197 a răspuns:

In aceeasi situatie sunt si eu. Trebuia sa imi vina pe ultima menstra am avut-o pe 3 martie si de atunci nu imi am nimic, la mine oricum vina al 32 de zile, dar totusi am si eu deja o saptamana intarziere. mi-am facut 4 teste si toate negative, eu iti recomand sa mai faci un test, si apoi daca e tot negativ sa iti iei bilet de trimitere al ginecologie, de la medicul de familie, deoarece se poate sa fi racit, eu una asta cred ca am patit. succes! Funda?batting eyelashes