| Dianis a întrebat:

As vrea sa detaliez mai bine prima intrebare. Imi cam fac griji. Am avut doua acte sexuale la diferenta de o saptamana ultimul fiind pe 14.08 ( eram virgina ) pe 23 luna aceasta trebuia sa-mi vina ciclu dar nu a venit nici azi. Am fost protejati cand am facut dragoste ( prezervativ ) si oricum inainte sa se termine chiar la limita el o scotea afara din vaginul meu. Ceva ciudat s-a intamplat. ma dor sanii si parca mi'au crescut dintr'o data. Este ceva normal? Si acum de curand a aparut si aceea scurgere vaginala. Ce se intampla? De ce nu imi vine Ciclul? Ajutati-ma va rog Sunt cam stresata. Mentionez ca astazi am facut un test de sarcina si a rezultat negativ. As putea fi insarcinata?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu ești însărcinată, întârzierea este pe fond emoțional. Ești foarte stresată de acest lucru. Bea cei de crețișoară și/sau urzică, ajută la apariția ei.
Începerea vieții sexuale nu dereglează sau reglează menstra!
Pa, pa.

9 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Nu iti face griji din moment ce ai fost virgina ii normal ca starea corpului si hormonilor sa se schimbe, de astfel v-ati protejat si testul a iesit negativ.Si pentru ca a fost prima data ciclul poate sa intarzie.

| raisa1993maria a răspuns:

Odata cu pierderea virginitatii ti s-a dereglat si menstruatia, nu esti insarcinata stai linistita

| lorycykcl a răspuns:

Daca spui ca te-ai protejat, ai facut si testul si rezultatul e negativ ar trebui sa fii mai linistita. Ciclul poate sa mai intarzie. Tu ai ciclul regulat? Si stresul poate fi o cauza pentru intarzierea ciclului, iar durerile de sani si marirea apar si inaintea ciclului menstrual. Tot ce poti face e sa mai astepti cateva zile si daca nu-ti vine ciclul repeta testul. SUCCES

| Anny1 a răspuns:

Si eu am trecut prin aceeasi chestie de sani nu stiu ce sa spun la majoritatea fetelor se dezvolta mai bine odata ce isi incep viata sexuala daca ati avut prezervativ si nu a ajuns nici sperma acolo nu esti ciclu iti poate intarzia din cauza ca ti-ai inceput viata sexuala ai un ciclu regulat? ca sa ramai insarcinata trebuie sa fi in perioada fertila ...mai asteapta pentru ciclu iar nu stiu.peste vre`o cateva zile mai fa un test de sarcina din prima urina.eu am facut 6hee hee daca mai ai ceva contacteaza`ma pe privat pana una alta fundabatting eyelashes:*:*?

| Dydy_7659 a răspuns:

Parerea mea e sa stai linistita. E posibil sa fie o dereglare. Si nu te mai stresa asta poate influenta intarzierea menstruatiei happy

| catalin188 a răspuns:

Nu esti gravida dar daca tota ziua te gandesti la un lucru ii faci rau singura.

| newarena1 a răspuns:

Mai degraba e raspunsul organismului la ceva nou, ciclul poate sa si intirzie, nu e nimic grav

| Ana0545 a răspuns:

Nu esti insarcinata, stai linistita. Probabil e si de la stres...si de la faptul ca ti-ar pierdut virginitatea. Doar mai ai rabdare si o sa vezi ca o sa-ti vina ciclul. Eventual, indicat ar fi sa faci un control medical.

| Dianis explică:

Va multumesc pentru raspunsuri. As mai fi vrut sa auc cateva sfaturi folositoare.