| bibi_7761 a întrebat:

de fiecare data cand imi vine ciclul mi se umfla burta. Poate sa imi explice cineva de ce? multumesc

Răspuns Câştigător
nony
| nony a răspuns:

Bibi ..de fapt ti se umfla ovarele dar ai senzatia ca este burta happy

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca ovarele, trompele si uterul sunt inflamate, iritate si au efect asupra intestinelor de vecintate provocand scaderea peristaltismului (miscarile intestinale care ajuta la evacuarea gazelor si materiilor fecale).

| M.J. a răspuns:

Si eu ma balonez inainte sa-mi vina ciclu, cred ca e ceva normal.la majoritatea prietenelor mele li sa intampla asa

| alexdop21 a răspuns:

De la bere? laughing glumeam, explicatia este ca se produc gaze in stomac si te balonezi, tine mult umflatura din burta?

| romina_7963 a răspuns:

Eu stiu ca atunci cand esti la ciclu, organismul retine mai multa apa, si de aceea ai senzatia de balonare.

| msgirl a răspuns:

Tuturor li se intampla asta... si mie... e cv normal...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie cand are ea ciclu mi se umfla testiculele.de ce oare?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bibieste atentionarea dinaintea cicluli, sanatate!

| delia_6706 a răspuns:

Eu patesc ca si cum as avea patru baloane in burta si se desumfla unu apoi isi revinehappyFiecare are burta sa. Orcum nu e ceva grav sau macar nu e "problema".

| bibiii a răspuns:

E ceva logichappy tuturor se intampla sh miewinking:*

| bibi_7761 explică:

Aha...stiu ca nu e o problema dar vroiam sa stiu de ce.multumesc mult