| AryennSm a întrebat:

De ce dupa ce beau apa mi se "umfla" burta? Din cate stiu eu, apa are 0 calorii, dar totusi de fiecare data dupa ce beau observ ca mi se umfla burta. Funda la cel mai explicit raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0 calorii înseamnă ca nu te îngrășa.

Daca bei apa minerala, e normal sa te umfle puțin din cauza acidului.

Daca bei apa plata, e cam același lucru, adică, ajunge in burta.
Mai ales daca bei si mai multa, e normal sa te simți puțin mai umflata...

Dar vei urina in scurt timp si te vei simți ca înainte happy

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu crezi ca e normal sa se umfle? Unde crezi ca ajunge apa aceea daca o bei, nu in stomac?
are 0 calorii si nu te ingrasi, de fapt dupa 20 de minute, urinezi, deci in mare parte o arunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
ti se umfla stomacul nu pentru ca te ingrasi, ci pentru ca ai baut brusc multa apa, adica 2 litri intr-o ora, iar minim 2 litri de apa se recomanda sa se consume peste zi.
O zi buna.

| Solutionistul a răspuns:

Apa ocupa un anume volum... odata ce tu o bei...o parte din stomacul tau se va umple cu apa deci! Ai nevoie de o demonstratie ca sa intelegi ca se umfla burta pentru ca se umple cu apa? Haide mai omule laughing

| Andreutza2003 a răspuns:

Pai pentru ca Ţi se umple stomacul cu apa