| petru_5629 a întrebat:

Buna de ieri mi-a iesit pe penis o buba mica si rosie (nu pe cap) si am incercat sa scap de ea si a iesit o cv din ea sh sa micsort iar dupa ceva timp iar a crescut. din cauza ca ma rad prea des ar putea fi? sau din ce cauza. FUNDA+VOT

Răspuns Câştigător
| mihaMGB a răspuns:

O mare posibilitate este sa fie din cauza unui fir de par crescut sub piele,deci stai linistithappydaca este doar o bubita nu mai multe si mai ales daca nu se afla pe cap,atunci nu ai de ce sa iti faci griji,BTS-urile/ciupercile/micozele apar de obicei pe cap sau daca apar in rest sunt in numar mare asemeni unei alergiihappycel mai bine este sa nu mai rupi bubita, sa o lasi sa se usuce si sa iasa firicelul afara in caz ca aceasta este problemahappyDaca acel ceva ce a iesit din bubita este un fel de puroi alb/transparent sau amestecat cu sange in cantitate mica, atunci clar a fost bubita provocata de fire crescute sub piele de la lama de rashappy

7 răspunsuri:
| raspunz a răspuns:

Dacă e în zona unde crește păr de obicei (nu pe penis, doar la baza lui) poate fi o foliculită de la ras. Folosește spirtul sau alcooluliodat pentru a decontamina zona respectivă, sau un unguent cu antibiotic dacă ai așa ceva pe acasă.

| Liquor a răspuns:

Ai putulica flocoasa?

| petru_5629 explică (pentru Liquor):

=) ) pitiq a auzit sh ea ce inseamna "putulica" sau deja ai intalnit`o? ai facut cunostiinta q easmug

| Liquor a răspuns (pentru petru_5629):

Puii mei...nu vezi cat esti de penibil? intrebi ce-ti apare pe sculament, mergi frate la un doctor, si daca tot esti acolo sa-ti verifici instrumentul. spune-le ca esti si putin cu capu.oh go on

| petru_5629 explică (pentru Liquor):

Taci in pzd m-ati ca ai o pzd cat galeata in tine si vorbesti

| Theodore9 a răspuns (pentru Liquor):

Sa-l verifice ca nu strica adevarul cind il spui doare

| RomulusMilea a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la un medic specialist dermatolog sau urolog, bărbat să fie, să nu îţi fie ruşine să te expui unei doctoriţe. Nu amâna, că se poate înrăutăţi situaţia. Baftă!