| LoLo a întrebat:

de o luna de cand m-am despartit de fostul meu prieten, simt ca nu mai pot sa traiesc sad

in fiecare seara cand ma pun in pat sa dorm imi aduc aminte de el si imi vine sa plang

ieri am aflat ca are o prietena angry, dar ea isi bate joc de el ca este o c***a crying...

nu stiu cum sa fac sa uit de el, sa nu imi pese de el...deoarece atunci cand era cu mine nu stia sa ma pretuiasca, dar eu tine'am mult la el si inca mai tin... vreau sa incerc sa uit de el dar nu stiu cum

va rog ajutati-ma...

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Daca il iubesti si stii ca tine la tine ai putea incerca sa vorbesti cu el intre patru ochi. Fiind sincera si deschisa l-ai putea face sa se gandeasca. Ii poti spune sa se gandeasca serios la ce vrea. Spune-i ca tu il iubesti dar asta nu inseamna ca il mai vrei daca el nu te iubeste. Spune-i sa se gandeasca bine daca asta e ce vrea. Daca nu vrea sa va impacati mergi mai departe. Stiu ca e foarte greu dar trebuie sa faci si asta.

| Lorelai a răspuns:

Incearca sa afli daca si el mai tine la tine si ar vrea sa mai fie cu tine. Daca nu mai este posibil, uita-l, stiuva fi greu, dar e necesar sa-l uiti.

| alonet a răspuns:

Cauta-ti sa iti umpli timpul cu activitati care sa iti folosesti intelectul plimba-te iesi din casa coasa cipca fa integrame si atitudinea face 90% din ceea ce vrei sa devi

| asya a răspuns:

Timpul este raspunsul tau! Pe parcurs vei invata sa-l uiti, pentru ca nu o sa ai incotro! Un alt sfat ar fi sa-ti indrepti atentia spre alt baiat ce sa te pretuiasca, pentru ca stii doar, cui pe cui se scoate!

| tia a răspuns:

E greu sa faci asta. Inimii nu ii poti spune pe cine sa uite si pe cine nu. E ff greu sa faci asta, da trebuie sa incerci macar pentru binele tau. Ai grija.
Bafta!

| luna_1817 a răspuns:

Buna! daca el are o iubita, asta inseamna ca nu mai tine la tine, doar daca nu ai facut tu ceva si l-ai indepartat.incearca sa mai vb o sing data cu el, spune-i ca ink sent tale pentru el au ramas aceleasi si ca daca mai exista o cale de impacare. daca baiatul te refuza, eu zic sa renunti.nu pic bine ca o fata sa se roge de un baiat atat de mult ca sa se intoarca la ea.cand un baiat iubeste nu este nevoie ca fata sa se roge de el si bla bla.incearca sa vezi viata in roz, sa fii constienta ca viata merge mai departe indiferent de ce se intampla in jurul nostru.ai sa cunosti la un momendat un baiat care sa te iubeasca, sa te respecte. dar ai putina rabdare

| geogi a răspuns:

Buna sunt in acceas situatie ca si tine si mie a inceput sa imi treaca stii cum imi ocup foarte mult timpu cu iesiri plimbari in parc merg pe la prietene vin ele la mine petrec tot timpu cu cineva sau cu ceva ca sa nu mai imi amintesc de el cu toate ca este foarte greu timpu vindeca ori ce rana si faza cu cui pe cui se scoate ii adevarata da ai grija ca gaurile raman succes:*

| ramona_1444 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate. incearca sa nu-ti mai pese. la inceput iti va fi greu dar dupa te vei obisnui si fara el. si inca un lucru ce e al tau e pus deoparte.

| Monika18 a răspuns:

Incearca sa faci ceva ce-ti place sa uiti de tine si de sentimentele tale pentru un timp eu asa incerc sa fac si eu am pierdut mai mult decat un prieten stiu cum simiti crede-ma

eu cred ca ajuta un pic

incearca si spune-mi daca afli si alte metode

| gaby_8539 a răspuns:

Actuala este o c... a si el un terminat.nu merita

| Lore_4815 a răspuns:

Si daca iti ocupi timpul cu altceva cand o sa ai un moment de respiro tot o sa-ti "zboare" gandul la el macar acel gand "oare ce face acum?" gen sau "cu cine e" e dificil dar daca te`ai cupla si tu cu cineva tot te vei gandi la el dar nu ca inainte pentru ca vei gasi la noul iubit chestii pe care fostul nu le facea calitati sau defecte si vei reusi sa-ti schimbi mentalitatea asta "ca nu mai poti trai" fara ex`ul tau.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asya are dreptate! cu timpul o sa-l uiti. ar trebui sa incerci sa nu te mai gandesti la el sa gasesti pe altcineva si o sa vezi ca o sa treaca iar atunci cand o sa vada ca nu te mai intereseaza o sa vina el la tine. stii tu what goes around comes around. succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si tu ai spus ca nu te pretuia iar tu erai cea care ramanea in urma si plangea dupa greselile lui...crezi ca se mai merita? mergi mai departe esti tanara traieste-ti viata fi cool si de gasca imprieteneste-te cu toti baietii iar cand te vei simti pregatita intalneste-te cu el "total intamplator" si arata-i cate a pierdut :X o super fata care nici nu se va mai uita la el [sa speram ca nu-i vei cadea in plasa iar]