| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa incep simplu pintr-o intrebare. "De ce fetelor din ziua de azi (15-16-17) ani nu le mai place sa fie rasfatate, si alintate?"

Si acum incep sa argumentez. De curand m-am indragostit de o pustoaica frumoasa si draguta. (a stat cu 2 prieteni de-ai mei inainte) unu dintre ei dupa ce s-a despartit de ea a inceput sa ii scoata povesti si sa o faca in tot felul. prin intermediu lui am cunoscut-o si mi-am dat seama ca nimic din ce barfea el nu este adevarat.

De al doilea prieten s-a despartit de vreo 3 saptamani. au avut o relatie frumoasa dar despartirea s-a produs din cauza mamei lui(a baiatului) dupa despartire baiatu a plecat la munte si o cauta in fiecare seara, vorbeau si etc. ea inca mai tinea la el. Saptamana trecuta am inceput sa ma apropi si eu de ea cu ajutorul anturajului comun care l-am avut de o vreme. am iesit, din povesti in povesti. si duminica(saptamana trecuta) in 8 iulie am inceput sa o caut sa vb cu ea si etc. m-am apropiat si m-am inteles foarte bine cu ea, cand iesam o alintam si chestii din astea.

De miercuri am stat cu ea iesam in fiecare zi ne intelegeam super bine si foarte tare totul pana cand, o suna acel baiat. dupa ce vorbea cu el se schimba, cand o suna brusc ma lasa de mana si mergea la 2 metri de mine si vb cu el, am avut incredere in ea si m-am lasat dupa ea nu i-am zis nimic.

Insa ieri a sunat-o din nou si a discutat ceva cu ea si brusc am auzit "vii acas?" dupa 30 de secunde am auzit din nou "serios". nu mi-am facut probleme si chestii din astea deoarece dupa ce a vb cu el nu mi-a dat in gand ca se va schimba sau ca vrea sa puna punct relatiei. ne-am mai plimbat ceva seara am condus-o acasa nu mi-a zis nimic totu ok.

Incep si vb cu ea in mesaje cum i s-a parut ziua la un moment a zis ca ar fi mai bine sa lasam asa cum a fost pana acum la amici si sa ne intelegem bine in continuare eu sa fiu fratele ei mai mare si ea surioara mea mai mica ..eu m-am apucat de plans (unii nu o sa ma creada dar am pus suflet si am avut incredere ca nu se va ajunge asa curand la asa ceva)

azi iarasi am iesit cu ea afara si a venit si acel baiat. eu am vb cu el m-am inteles ok chiar daca stia ca eu stau cu ea (nu a stiut ca ne-am despartit)

Acuma vorbesc cu ea in mesaje si nu pot sa inteleg ce are de gand sa faca, si sincer nu as vrea sa stiu ca sta cu mine doar din mila sau din altele. si chiar daca ma doare sufletul si imi vine sa plang cand imi aduc aminte de clipele cu ea. incerc sa ma abtin si sa cred ca ii e mai bine fara el. dar totusi revenind la subiect vreau sa stiu de ce nu ii placea afectiunea care i-am acordat-o. mi-a zis ca nici unu dintre prietenii ei nu au rasfatat-o cum am rasfatat-o eu si nu prea vrea asa ceva. asa sunt eu nu ma pot schimba foarte usor.

Sincer nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac azi intalnesti una care ii plac unele chestiile si nu ii plac altele si la alta invers.
Si totusi de ce daca pun suflet intr-o relatie sa sfarma asa usor. daca o tratez cu indiferenta si nu imi pasa zic ca is nesi si...

Multumesc tuturor care au avut rabdarea sa citeasca tot ceea ce am scris, Sper sa nu imi para rau ca v-am cerut ajutorul dar sincer nu as face-o daca as sti ce sa fac si cum nu mai vreau sa plang si sa sufar pe ascuns dar nici sa le arat altora ceea ce se petrece in sufletul meu!

Răspuns Câştigător
| loOveeep a răspuns:

Inteleg prin ce treci tu...parerea mea este sa o intrebi ce vrea de fapt?
cu tine sau cu el?
sa se decida.happy asta e cel mai bine de facut pentru ca daca te comporti in continuare frumos cu ea o alinti, o rasfeti dupa aia o sa si-o ia in cap si o sa te ia de fraier si o sa stea cu cine vrea ea si de tine o sa se foloseasca. acum e treaba ta ce faci. sfatul meu e sa discuti cu ea! fundiitsssa?batting eyelashes

9 răspunsuri:
| ciresik80 a răspuns:

Sincer te sfatuiesc sa te reorientezi, fata inca tine la fostul iubit iar tu pentru ea esti doar baiatul care o ajuta sa il uite, mai pe scurt un fel de amic pentru momentele cand i se face dor de el, urmatoarea.

| 4l3x4nd3r a răspuns:

Scuze daca am postat de 2 ori dar o mica probleme cu PCbig grin
ok
de ce nu o intrebi ce e intre ea si redpectivul baiat? de ce s-a schimbat... un motiv tot o avea
si incearca sa nu mai plagi pentru toate feletel care te ranesc ( stiu ca e greu dar macare incearca nu merita sa plangi pentru orce
tarfa scuze termenul dar pana la urama asta e atunci cand schimba partenerii din 3 in trei saptamani... )
Daca o iubesti indeajuns cat sa plngi pentru ea lupta pana la ultima picatura de sange
Parera mea
Bafta

| KeporLove a răspuns (pentru 4l3x4nd3r):

Cica ii e Greu sa aleaga tine la aman 2 la fel de mult, de fapt adevaru e ca daca nu ar fi maicasa acelui baiat inpotriva lor. ea acum era cu el.

| Annim a răspuns:

crying(( Nu trebuie sa crezi chiar tot ce zice femeile au nevoie de affectiune mereu orice fata indragostita in acest moment doreste sa fie imbratisata si alintata. Pur si simplu nu-i placi din pacate, : | Afectiunea persoane-i dragi e alta treaba, de aceea ea nu avea nevoie de rasfatarea ta in aceasta relatie. Incearca sa o uiti ea e inca sentimente catre fostul ei idiot care nici nu a pretuit-o probabil. Ai o alta alternativa dar nu cred ca ve-i putea lupta pentru ea cu inima frinta. Te sfatui sa nu o mai contactezi va fi mai bine pentru tine, spune-i ca nu-i po-ti fi prieten, nu vei suporta sa stai in friendzone. : Ori iubit ori necunoscut. (si crede-ma e spre binele tau sa ramie pentru tine o fata anonima pentru ca mai tirziu iti va fi greu sa traiesti cu trecutul in friendzone, e ca si cum nu i-ai da voie sa-si bata joc ) GOOD LUCK happy

| KeporLove a răspuns (pentru Annim):

Am uitat sa va spun. acel "baiat cuminte" de fapt flirteaza cu una din alt oras. cand e cu fata la care tin eu zice numa. ***. si ii scrie mesaje pe ascuns, cand e fara ea ii scrie mesaje, vb frumos de ea, vb cu ea la telefon. isi bate joc de ea si... intelegi oh go on

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori nu e ea fata potrivita tie, ori, in cazul de fata, nu esti tu tipul potrivit ei. sad Imi pare rau. Succes!

| alexxxu a răspuns:

Schimbati orientarea sexualaoh go on

| nush95 a răspuns:

Mah baiete...eu iti zic s-o lasi in pace pe fata aia si cautati o fata desteapta, care invata...credema, o sa va intelegeti mult mai bine.
Nu cred ca ai nevoie de fete care isi schimba prietenul din 3 in 3 saptamani, acele fete sunt fara suflet si nu gandesc, sau ma rog...se gandesc doar la ele, nu si la partenerul lor.

| Dadu_5829 a răspuns:

Uite sfatu meu este sa no mai bagi in seama si se va intoarce la tine incearca eu am incercat si a mersbig grin
Daca nu merge stai calm nu ii ultima fata de pe planeta