| AlinaEmi a întrebat:

de o saptamana am inceput o reletie cu un baiat. Eu il iubeam de mai mult timp si acum o saptamana mi-a spus ca si el simte la fel big grin problema e ca nu il mai cunosc. Am aflat ca fumeaza ceva ce nu ii face bine (cred ca ati inteles). Nu ma mai baga in seama (iesim impreuna cu amicii) cand pleaca nu isi ia la revedere de la mine si nu stiu ce sa fac. Il iubesc nu cred ca pot sa il las acum cand abia "l-am castigat". Va rog sa imi spuneti cum il pot face sa se lase sau daca e mai bine sa ma despart de el?

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Iti pierzi vremea cu drogati. opreste-te. stiu ca pe voi fetele va intriga cand nu sunteti bagate in seama insa in acest caz opreste-te si gandeste putin. ce vrei sa faci cu un astfel de nenorocit? nu mai vorbeste cu tine ca se simte vinovat. unul din efectele secundare ale fumatului de iarba este paranoia. cine stie ce e in capul lui cand este drogat. sa te desparti de el? pai deja s-a intamplat. fa bine si lasa-l sa-si fumeze mintile ca daca te tii de el te va convinge sa o faci si tu. esti la un pas sa incepi sa te droghezi cu el. stai cuminte.
uita-l si nu spune nu pot. poti. gandeste-te la altcineva.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Parerea mea sincera este ca nu are rost sa te incurci cu cineva care este iresponsabil si inconstient, deoarece in nici un caz nu-l vei putea schimba sau remodela.

| Armenianeek a răspuns:

Daca simte la fel ar trebui sa faca orice sa se schimbe PENTRU TINE, iubita lui. Daca nu se schimba nu are rost sa-ti bati capul cu asa ceva. Practic e o cauza pierduta, nu te mai intereseaza.

| denis11 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el despre asta incearca sa-l convingi sa se lase de fumat daca el chiar nu intelege si nu se poate schimba(macar sa se lase de fumat ) eu zic sa te desparti de el chiar daca este foarte dureros.

| N0Nam3xD a răspuns:

Buna, eu unu zic sa te desparti de el... Ziceai ca ai aflat ca fumeaza ceva ca nu ii face bine... Daca ai vazut de curabd la tv tot asa... Un baiat si o fata fata se droga baiatu o pe a ei s.a drogat si el... Bafta