| efimash a întrebat:

de simbata nu am avut relatii sexuale si astazi, cand am avut prima partida am ejacult in maxim un minut si a doua partida in maxim 4 minute. de ce asa putin? HELP, si cum sa fac sa dureze mai mult

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Ejacularea rapida/imediata sau dupa un timp foarte scurt fata de momentul inceperii unui contact sexual, de obicei se produce pe fondul unei excitatii intense/deosebite, asociat si cu o probabila lipsa de experienta sexuala si/sau pe fondul unei posibile stari de oboseala, epuizare fizica, etc. Incearca sa fii intotdeauna cat mai relaxat, odihnit si daca se poate intotdeauna sexul sa fie precedat de un preludiul cat mai bine executat, deoarece se va reduce considerabil stresul emotiv si excitant. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Daca iti vine asa repede, incearca si scoate-o cateva secunde sa se aeriseasca si apoi introdu-o si continua cat vrei tu.

| Mihaelablabla a răspuns:

Cand simti ca vine, opreste-te si fa altceva. Pup-o, mangai-o, stii tu.

| mihaibrad a răspuns:

Gandeste-te la ceva foarte naspa in timp ce ti-o tragi. De exemplu, la cineva drag care moare, sau un animal drag tie calcat de o masina, sau orice altceva te poate face sa te simti ca toti dracii. O sa vezi ca te tine mult mai mult. Sau numara in gand, de la 100 la 0, din 2 in 2. Sau de la 1000 la 500 din 13 in 13. Sau infige ti o unghie in carne pana iti vine sa tipi. DAR grija mare, nu astepta ultimele momente. Astea fa le mai de la inceput. Cand senzatia de ejaculare deja apare, e prea tarziu... atunci deja nu mai ai alta solutie decat sa te opresti, te prefaci ca schimbi pozitia... si faci ce ti-am zis mai sus. Bafta! Sa devii un don Juan

| BumBumZaur a răspuns:

Cred că tocmai ai devenit un bărbat adevărat!